Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Jaunieši Jelgavā apgūst dzīves situāciju risināšanu digitāli
27.03.2019
Dažādas dzīves situācijas, kas saistītas ar studijām augstskolā, darbu, veselību, ceļošanu var risināt elektroniski, bet eParakstu tagad ir ērti lietot arī mobilajā tālrunī, - par to pārliecinājās Jelgavas jaunieši, kuri 26.martā piedalījās Latvijas Lauksaimniecības universitātē, (LLU) interaktīvajā lekcijā “Netērē papīru, dari digitāli!”

Neierastā lekcija Jelgavā tika organizēta “Digitālās nedēļas 2019” ietvaros, lai mudinātu jauniešu izmantot e-pakalpojumus. Pasākumu rīkoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar LLU un Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC).

 “LLU jau nepilnus 20 gadus īsteno studijas informācijas tehnoloģijās un piedāvā studējošajiem zināšanas un kompetences par jaunāko tehnoloģiju izstrādi arī dažādās bioekonomikas nozarēs – lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, būvniecībā, ģeodēzijā, pārtikas pārstrādē un citās. Līdz ar to esam tie, kuri palīdz izaugt tehnoloģiju radītājiem, un saprotam, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem ir nevis jaunas tehnoloģijas vai e-risinājuma radīšana, bet tā aizvešana līdz gudram gala patērētājam, kurš zina, kāpēc to izmantot, kā to izmantot, un kādu pievienoto vērtību tas dos pašam un apkārtējiem,” lekcijas ievadā sacīja LLU rektore Irina Pilvere. “Tādēļ esam priecīgi, ka varam būt daļa no “Digitālās nedēļas” iniciatīvas un piedāvāt ikvienam uzlabot savas e-prasmes. Tās būs noderīgas ne vien turpmākajā profesionālajā karjerā, bet arī atvieglos ikdienas dzīvi.”

Tieši jaunieši ir tie, kas nākotnē veidos Latvijas valsti, tādēļ ir svarīgi iet līdzi laikam, prasmīgi izmantojot digitālās tehnoloģijas un ar to palīdzību radīt jaunas idejas un risinājumus,” uzrunājot studentus sacīja VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis: ”Digitālās lietas vieno paaudzes. Esmu pārliecināts, ka šodien uzzinātais jūs pamudinās par e-risinājumiem ne tikai stāstīt draugiem vai saviem vecākiem, bet arī praktiski palīdzēt viņiem kļūt digitālākiem, lai savas dzīves situācijas atrisinātu elektroniski.” 

Studentiem un skolēniem pasākuma laikā bija iespēja uzzināt, kā izmantot eID karti, lai saņemtu elektroniskos pakalpojumus, kas ir e-adrese, kā lietot e-parakstu un mobilo aplikāciju eParaksts Mobile Interesentiem bija arī iespēja uz vietas pieteikties eParaksts Mobile saņemšanai, ko nodrošināja LVRTC speciālisti.

Jaunieši arī uzzināja, kā elektroniski deklarēt dzīvesvietu, kas būtu jāņem vērā pirms došanās ceļojumā, kā elektroniski atrast Nodarbinātības valsts aģentūras publicētās vakances, ja ir vēlme uzsākt darba gaitas, un kā rīkoties, ja gadījies saslimt. Noslēgumā, interaktīvā viktorīnā, klātesošie varēja sacensties atbildot uz jautājumiem par e-risinājumu lietošanu, tādējādi noskaidrojot, kurš uzmanīgāk sekojis līdzi stāstītajam un rādītajiem demonstrējumiem.

Ikgadējā informatīvā kampaņa “Digitālā nedēļa 2019”, visā Latvijā norisinās no 25. līdz 29. martam. Tā Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas “All Digital Week” ietvaros. Kampaņu organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, sadarbībā ar Microsoft Latvia, Latvijas Valsts radio un televīzijas centru un Kultūras informācijas sistēmu centru (KISC). Pērn kampaņas laikā visā Latvijā aktivitātēs iesaistījās 24 000 iedzīvotāju.

Papildu informācija:
Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lvPasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma”


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta