Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ķemeru Nacionālajā parkā putnu dienās spārnotos lidoņus varēs iepazīt dabai draudzīgi
28.03.2019
Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvaldes) dabas izglītības centrs “Meža māja”, atzīmējot Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) Putnu vērošanas dienas, 6. un 7. aprīlī aicina pieredzēt putnu migrācijas brīnumu Ķemeru Nacionālajā parkā.

Rosinot dabu šajā putniem un citai dzīvajai radībai tik jutīgajā laikā iepazīt īpaši saudzīgā veidā, putnu dienu programma plānota, lai tā pēc iespējas ērtāka tā būtu tiem dabas draugiem, kuri nokļūšanai uz pasākumiem izvēlēsies izmantot videi draudzīgus pārvietošanās līdzekļus – vilcienu un velosipēdu.

“Putnu dienas Ķemeru Nacionālajā parkā ir viens no pavasarīgākajiem un un spirdzinošākajiem pasākumiem, tādēļ šogad esam īpaši padomājuši par aktivitātēm, kas mazos lidotājus ļaus izzināt, baudot arī garākas pastaigas vai velobraucienus. Parka teritorija ir tiešām īsta putnu paradīze – te salīdzinoši vieglas pastaigas laikā iespējams iepazīt teju visus Latvijā mītošos dzeņus, rāmos pavasara vakaros saklausīt Latvijas mazākās pūcītes – apodziņa – mazliet skumjo svilpošanu, kā arī izbaudīt patiesi masveidīgus putnu pasaules priekšnesumus vienā no pasaules vērtīgākajiem mitrājiem – Kaņiera ezerā,” pauž dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa.

6. aprīlī no plkst. 10.30 līdz 14.30 norisināsies jau tradicionālā autobusa ekskursija uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām. To vadīs pazīstamais ornitologs un gulbju pētnieks Dmitrijs Boiko. Tā kā vietu skaits ierobežots, obligāta pieteikšanās pa tālr. 28611079. Ekskursijas sākums paredzēts stacijā “Ķemeri” un ir saskaņots ar Rīgas vilciena pienākšanas laiku.

No plkst. 15.20 līdz 17.20 nelielu pārgājienu cienītāji varēs pievienoties aizraujošai putnu vērošanas ekskursijai “Putni kūrortā”, kas ļaus uzzināt arī jaunāko informāciju par Ķemeru kūrorta attīstības plāniem. Arī šai ekskursijai pulcēšanās būs vilciena stacijā “Ķemeri”, un tās sākuma laiks salāgots ar Rīgas vilciena pienākšanas laiku. Ekskursijas noslēgums – DIC “Meža māja”.

Savukārt naktsputnu mistēriju cienītāji, iepriekš piesakoties pa tālr. 26424972, šogad pirmo reizi varēs baudīt arī aizraujošu putnu vērošanas/klausīšanās ekskursiju “Vakara krēslā”, kas sāksies ap saulrieta laiku.

7. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 14.00 interesenti aicināti doties uz Kaņiera ezera CEMEX putnu vērošanas torni, kur ornitologa Viestura Vintuļa vadībā varēs vērot daudzos seklajam Kaņiera ezeram raksturīgos ūdensputnus. Interesenti aicināti izmantot vilcienu “Rīga-Ķemeri” vai “Tukums-Ķemeri” un ceļu no dzelzceļa stacijas līdz Kaņiera ezeram mērot ar velosipēdu, maršrutā iekļaujot arī citus, ne mazāk aizraujošus ĶNP apskates objektus.

Pastaigu cienītāji plkst. 12.30 aicināti pievienoties putnu vērošanas pārgājienam “Ķemeri–Slokas ezers–Jaunķemeri”. Pārgājiens sāksies dzelzceļa stacijā “Ķemeri” un ir saskaņots ar Rīgas vilciena pienākšanas laiku

Savukārt pasākuma mazākajiem apmeklētājiem no plkst. 10.30 līdz 16.00 dabas izglītības centrā “Meža māja” tiks piedāvātas dažādas radošās darbnīcas, spēles, uzdevumi un putnu balsu atpazīšanas vingrinājumi. Interesentiem būs iespēja arī iepazīt Jogitas Cinkus pūču kolekciju. Tajā atrodami visdažādākie ar pūču tematiku saistīti priekšmeti teju no visas pasaules – figūriņas, T-krekli, nozīmītes utt. Būs padomāts arī par putnu vērotājiem, kuri nacionālā parka putnus vēlas atklāt pašu spēkiem – ikvienam interesentam būs iespēja saņemt arī informāciju par labākajām putnu vērošanas vietām.

Papildus aktivitātēm Ķemeru Nacionālajā parkā, putnu iepazīšanai veltītas aktivitātes 6. aprīlī notiks arī Tumes kultūras namā, pasākumā “Satiec savu meistaru”.  Dabas izglītības centra “Meža māja” piedāvājumā šajā dienā no plkst. 11.00 – 14.00 būs interesanti stāsti un spēles par putniem.

Sīkāka pasākuma programma, konkrēto aktivitāšu norises detaļas atrodamas mājaslapā www.putnudienas.lv. Putnu vērošanas dienu mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību putnu migrācijas brīnumam – laikam, kad mūsu valstī no ziemošanas vietām atgriežas gājputni. Tā ir iespēja putnu draugiem visā Latvijā ornitologu pavadībā doties dabā un vērot putnus, izgatavot putnu būrīšus, kā arī piedalīties citās izglītojošās aktivitātēs. Putnu dienu aktivitātes aprīlī Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un citiem partneriem organizēs visā Latvijā, taču lielākie pasākumi norisināsies tieši 6.–7. aprīlī.

Informāciju sagatavoja
Baiba Ralle
Dabas aizsardzības pārvaldes
Dabas izglītības centra “Meža māja”
Dabas izglītības darba speciāliste
baiba.ralle@daba.gov.lv
Tālr.: 28611079

Papildu informācija:
Agnese Balandiņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
 Dabas izglītības centra “Meža māja” vadītājaītāja
agnese.balandina@daba.gov.lvTālr.: 26424972


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta