Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
E-adreses sistēmā nosūtīti jau 300 000 ziņojumu
29.03.2019
Kopš pērnā gada jūnija visas valsts iestādes savstarpējai saziņai izmanto vienoto digitālo pastkastīti jeb e-adresi. 2018. gada rudenī e-adresi sāka izmantot arī pašvaldības, bet no šā gada 1.janvāra savu e-adresi var izveidot ikviens interesents. Kopš e-adreses darbības sākuma nosūtīto un saņemtu ziņojumu skaits sasniedzis jau 300 000.

Pēc e-adresē saņemto ziņojumu skaita visbiežāk ziņas saņēmis Valsts ieņēmumu dienests, Uzņēmumu reģistrs, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, Nacionālais veselības dienests, no ministrijām – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Finanšu ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija. Pašvaldību vidū visbiežāk ziņojumi nosūtīti uz Rēzeknes novada pašvaldību, Rīgas sociālo dienestu un Rīgas domi.

E-adreses sistēmas uzturētājas – Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) apkopotie dati rāda, ka aktīvākie e-adreses lietotāji – ziņojumu nosūtītāji – valsts iestāžu vidū ir Valsts ieņēmumu dienests, Uzņēmumu reģistrs, Valsts policija, VRAA, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācija un Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija. Trīs aktīvākās pašvaldību iestādes e-adreses ziņojumu nosūtīšanā bijušas Liepājas pilsētas pašvaldības, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments un Rīgas bāriņtiesa.

Aktīvā komunikācija ar e-adreses starpniecību pierāda, ka Latvijā iedzīvotāji arvien vairāk novērtē dažādu valsts piedāvāto elektronisko risinājumu priekšrocības un ērtumu – gan laika, gan finanšu ietaupījumu, kā arī iespēju nosūtīt vai saņemt ziņojumus, neatkarīgi no atrašanās vietas vai iestādes darba laika.

Digitālā pastkastīte jeb e-adrese  iedzīvotājiem un uzņēmējiem rada iespēju visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm turpmāk veikt elektroniski un vienuviet – savā e-adresē. E-adrese neaizstāj e-pastu – izveidojot e-adresi, ir iespēja norādīt savu e-pasta adresi, uz kuru tiks sūtīta informācija par saņemtajiem ziņojumiem, bet ne paši ziņojumi. Pašlaik e-adresi lieto visas valsts un pašvaldību iestādes, kā arī par e-adreses lietotājiem kļuvušas vairāk nekā 3000 privātpersonas.

Savu e-adresi vari izveidot portālā Latvija.lv, izmantojot  personas apliecību (eID karte), mobilo aplikāciju eParaksts mobile vai eParaksts karti juridiskām personām

Vairāk par e-adresi var uzzināt arī vietnē mana.latvija.lv sadaļā “E-adrese”.

Papildu informācija:
Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr.2.2.1.1/17/I/015 “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”.Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
28.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta