Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM VSV E.Beļskis Pasaules informācijas sabiedrības samita forumā akcentē Latvijas ieguldījumu zaļas digitālas sabiedrības izveidē
11.04.2019

2019.gada 8. – 10.aprīlī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jautājumos Edmunds Beļskis piedalījās Pasaules informācijas sabiedrības samita (WSIS) forumā Ženēvā, Šveicē.

Ženēvā notika augsta līmeņa sanāksmes – ministru apaļā galda diskusija un augsta līmeņa diskusija par IKT aplikācijām un pakalpojumiem/ klimata izmaiņām. Vizītes laikā E.Beļskis tikās arī ar Pasaules ekonomikas foruma vadošajām amatpersonām sadarbībai ar valdībām, Polijas Elektronisko sakaru biroja prezidentu, kā arī ar augsta līmeņa Starptautiskās telesakaru savienības (ITU), Šveices, Lietuvas u.c. valstu amatpersonām.

Augsta līmeņa diskusijā E.Beļskis akcentēja Latvijas paveikto zaļas digitālas sabiedrības izveidē, norādot uz digitālo risinājumu un ilgtspējīgas vides aizsardzības sinerģiju kā nepieciešamību mūsdienu pasaulē.  Viņš norādīja: “Datos balstītā Ceturtā industriālā revolūcija dod īpašu iespēju kompaktām, elastīgām valstīm ar labi attīstītu kapacitāti IKT jomā kā Latvija. Latvija veido digitālu sabiedrību ar brīvu pieeju valsts pārvaldes atvērtajiem datiem un digitālajiem pakalpojumiem, iekļaujot arī dažādas valodu grupas un personas ar invaliditāti. Latvijas mērķis ir padarīt digitāli pieejamus visus sabiedriskos pakalpojumus”. Kā piemērus E.Beļskis minēja digitālās identitātes izmantošanu efektīvākai digitālo pakalpojumu nodrošināšanai valsts un pārrobežu līmenī. Jau šobrīd Latvijā aktīvi izmanto vairāk nekā 600 dažādus elektroniskos pakalpojumus.

E.Beļskis raksturoja Latvijas ieguldījumu īpaši vides aizsardzībai paredzētu digitālo tehnoloģiju izstrādē un piemērošanā: “Attiecībā uz IKT integrāciju un efektīvu izmantošanu vides aizsardzībā, Latvija ar aktīvu iedzīvotāju iesaisti izstrādā ilgtermiņā izmantojamus (“future-proof”) tehnoloģiskos risinājumus”. Kā piemērus viņš minēja zaļā iepirkuma principu integrēšanu valsts iepirkuma procedūrās; dronu izmantošanu mežu novērošanā; mākslīgajā intelektā (MI) balstītu risinājumu izmantošanu mežaudžu attīstības analīzē; ar MI palīdzību īstenotu satelīta attēlu analīzi piesārņojuma noteikšanai jūrā, mežos un pilsētās; MI tehnoloģijās balstītu mašīntulkošanas risinājumu mežsaimniekiem, kas ietver šai nozarei raksturīgus terminus un datus; atkritumu pārvadājumu izsekošanas risinājumu, kas paredz atkritumu kravu reģistrāciju, ievērojami samazinot nelegālu atkritumu pārvadājumu, kā arī neatbilstošas atkritumu uzglabāšanas iespējamību.

Ministru apaļā galda diskusijā klātesošie dalījās pieredzē ar IKT risinājumu piemērošanu ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā. Arī šajā diskusijā pozitīvi izcēlās un tika atzinīgi novērtētas Latvijas īstenotās iniciatīvas vides aizsardzību stiprinošu tehnoloģisko risinājumu piemērošanā.

Ar Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības ANO Ženēvā atbalstu tika organizēta E.Beļska vizīte Pasaules ekonomikas foruma centrālajā mītnē Ženēvā, kuras ietvaros notika saruna ar Pasaules ekonomikas foruma vadošajām amatpersonām sadarbībai ar valdībām. Tikšanās notika konstruktīvā gaisotnē un puses vienojās par abpusēju ieinteresētību sadarboties jaunāko IKT risinājumu ieviešanā un atbilstoša, elastīga regulējuma veidošanā.

Tikšanās laikā ar Polijas Elektronisko sakaru biroja prezidentu tika skarta 5G ieviešana.

VARAM pateicas Latvijas pastāvīgajai pārstāvniecībai ANO Ženēvā, Latvijas pastāvīgajam pārstāvim, vēstniekam Jānim Kārkliņam, un padomniecei Katrīnai Kosa-Ammari par augsti profesionālo ieguldījumu vizītes Ženēvā sagatavošanā un norisē.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
27.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta