Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Pūce atkārtoti pieprasa paskaidrojumus Babītes novada domes priekšsēdētājam Encem
17.04.2019
Rīga, 2019.gada 17.aprīlī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasījis paskaidrojumus Babītes novada domes priekšsēdētājam Andrejam Encem, Babītes novadā joprojām netiek pildīts Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā noteiktais pienākums vietējai pašvaldībai organizēt ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu savā administratīvajā teritorijā.

Paskaidrojumi pieprasīti likuma “Par pašvaldībām”93. panta kārtībā, atbilde jāsniedz septiņu dienu laikā. 

J. Pūce jau 2019. gada 7. februārī vēstulē Babītes novada domei prasīja paskaidrojumus par ūdenssaimniecības pakalpojumu nesakārtošanu, kā arī tiesisko regulējumu ūdenssaimniecības jomā Babītes novadā. Domes priekšsēdētājam bija jāsniedz paskaidrojumi par iemesliem, kādēļ nav noslēgti līgumi ar visiem ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējiem, kā arī jāinformē par turpmāko rīcību pārkāpumu novēršanā. Šī gada 5. marta vēstulē Babītes novada pašvaldība Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) informēja, ka plāno noslēgt līgumu ar vienu ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas komersantu, taču tas problēmu atrisina vien nelielā daļā Babītes. Ministrijas rīcībā ir informācija, ka joprojām līgumattiecības ar visiem pakalpojumu sniedzējiem nav sakārtotas.

Ministrijas sarakste ar Babītes novada domi par ūdenssaimniecības pakalpojumu organizēšanu  Babītes novadā, prasot Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā noteikto pašvaldības pienākumu ievērošanu, ilgst jau vairāk nekā divus gadus.

No Babītes novada iedzīvotājiem atkārtoti tiek saņemtas sūdzības par ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēju rīcību, kā arī par to, ka pašvaldība neiesaistās problēmu risināšanā, neslēdz līgumu ar ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēju un nenosaka maksu par šiem pakalpojumiem.

Babītes novadā ir 29 ciemi, no tiem lielākie 13 ciemi, kur iedzīvotāju skaits ir no 100-4000 , bet Babītes novada pašvaldība ir deleģējusi pašvaldības SIA “Babītes siltums” tiesības sniegt sabiedriskos ūdenssaimniecības pakalpojumus tikai četros no tiem. Pēc ministrijas rīcībā esošās informācijas, Babītes novada dome nav noslēgusi nepieciešamos līgumus par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu vēl septiņos lielākajos ciemos, kā arī vairumā minēto ciemu nav noteikusi maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem. Pēc februārī saņemtās ministrijas vēstules jautājums Babītē sakārtots tikai ar vienu pakalpojuma sniedzēju, kas nodrošina ūdenssaimniecības pakalpojumus tikai vienā no ciemiem. 

VARAM atkārtoti vērš uzmanību, ka pašvaldības jēga ir vienoti, pašvaldības līmenī veikt tos uzdevumus, ko iedzīvotāji nevar īstenot kopīgi, tostarp ūdenssaimniecības pakalpojumus. Līdz ar to VARAM norāda, ka iedzīvotāju tiesības uz šo nozīmīgo pakalpojumu ir jānodrošina bez kavēšanās.

Papildu informācija:
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 27275745,e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta