Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ceļotāju dienā Ķemeru Nacionālajā parkā – aizraujošas aktīvās atpūtas iespējas mitrājos
23.04.2019

Popularizējot Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) dabas bagātības un tūrisma iespējas, svētdien, 5. maijā, Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) interesentus ielūdz uz Ceļotāju dienu nacionālā parka teritorijā. Šogad interesentiem sarūpēta īpaša programma, aicinot tuvāk iepazīt Ķemeru mitrājus, taču neizpaliks arī aizraujošas kultūras mantojuma izziņas iespējas.

Dažādas aktivitātes norisināsies piekrastē, Ķemeru kūrortā, purvā un attālākās nacionālā parka vietās – Slampes, Džūkstes un Smārdes pagastu teritorijā. Interesentiem sarūpēti gan tradicionāli pārgājieni, gan arī virkne jaunumu. Piemēram, tāpat kā pērn, arī šogad notiks pārgājiens pa vienu no Baltijas garākā kājāmgājēju maršruta “Jūrtaka” posmiem no Ragaciema līdz Jaunķemeriem, kas pagājušajā gadā pulcēja vairāk nekā 100 interesentu.

Pirmo reizi Ceļotāju dienā būs iespēja doties neparastos laivu braucienos pa Lielā Ķemeru tīreļa karjeriem kopā ar uzņēmumu “Ozolaivas”, iepazīt Slokas ezeru uz SUP dēļa kopā ar SUP “Rudzīši”, kā arī doties vēsturnieka Māra Ribicka vadītā velobraucienā, kas veltīts latviešu strēlnieku un militārās vēstures liecību iepazīšanai. Būs padomāts arī par tiem, kuri Ķemeru Nacionālajā parkā izvēlēsies ierasties dabai draudzīgā veidā – ar vilcienu vai citu sabiedrisko transportu. Būs pieejamas trīs aizraujošas ekskursijas ar autobusu, sniedzot iespēju apmeklēt dažādas Ceļotāju dienas norišu vietas.

Dabas izglītības centra “Meža māja” apkārtnē ar Jūrmalas domes atbalstu arī šogad notiks pasākums “Lielais pikniks Ķemeros”. Īpaša uzmanība tiks pievērsta topošajam Ķemeru daudzfunkcionālajam dabas izglītības centram, ko plānots atvērt 2022. gadā. Kopā ar Latvijas Universitātes ekspertiem, iesaistoties praktiskos un aizraujošos augsnes un ūdeņu pētījumos, būs iespēja izmēģināt interaktīvas mācīšanas metodes, kas tiks izmantotas jaunajā centrā.

“Meža mājā” būs arī īpaši āra uzdevumi un citas aktivitātes. Ikviens varēs piedalīties radošajās darbnīcās, dažādās dabas izziņas spēlēs, ekskursijās un orientēšanās uzdevumos. Interesentiem tiks piedāvātas arī vēsturiskas īsfilmas par Ķemeru kūrorta vēsturi. Pie “Meža mājas” savukārt būs iespēja baudīt vairāku Jūrmalas restorānu brīvdabas piedāvājumu.

Tradicionāli par īpašu programmu Ceļotāju dienā būs parūpējusies arī atpūtas bāze “Valguma Pasaule”. Šogad apmeklētāji aicināti izbaudīt pavisam jaunu piedāvājumu ar intriģējošu nosaukumu “Pelde mežā”. Par īpašu Ceļotāju dienas cenu šeit varēs iepazīt arī lielu popularitāti ieguvušo mākslas telpu mežā – izcilo dabas ainavu foto mākslinieku Andra Apses (Jaunzēlande) un Andra Eglīša (Latvija) fotogrāfiju izstādi.

Šā gada Ceļotāju dienas programmā īpaši jāizceļ arī muzeju piedāvājums. Lapmežciema muzejā varēs iepazīt tikai janvārī atklāto, pilnībā atjaunoto muzeja ekspozīciju, kas apmeklētājus tagad priecē ar vairākām interaktīvām zināšanu ieguves iespējām. Savukārt Džūkstes pasaku muzejs visu dienu īpaši gaidīs vismazākos ceļotājus. Te par Ceļotāju dienas cenu varēs gan iepazīt muzeja ekspozīciju un atjaunoto “Sprīdīša” istabu bērniem, gan pēc senām tradīcijām radošā darbnīcā veidot koka jājamzirdziņus, bet turpat vakarpusē – izvizināties ar īstiem “Skudru staļļa” zirgiem, savukārt vakara noslēgumā – iesaistīties leļļu teātra izrādē “Pasaka par ceļošanu”, kurai sekos kopīga zupas baudīšana un dalīšanās Ceļotāju dienas iespaidos.

Plašāka Ceļotāju dienas programma un karte ar norises vietām pieejama Pārvaldes mājaslapā www.daba.gov.lv sadaļā “Aktualitātes – Ķemeru ceļotāju diena”. PDF formāta programma lejupielādējama šeit. Papildu informācija: 26424972. Ekskursijām, kā arī citiem īpašajiem piedāvājumiem aicinām pieteikties savlaicīgi.

Pasākumu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ķemeru Nacionālā parka reģiona uzņēmējiem un vietējām pašvaldībām.

Nākamās ceļotāju dienas plānotas Slīteres Nacionālajā parkā 1. un 2. jūnijā, Rāznas ceļotāju dienas aicina uz Latgali 13. jūlijā, savukārt Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta ceļotāju dienas notiks 24. un 25. augustā. Gaujas Nacionālā parka ceļotāju dienas gaidāmas 14. un 15. septembrī.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Ralle
Dabas aizsardzības pārvaldes
Dabas izglītības centra “Meža māja”
Dabas izglītības darba speciāliste
baiba.ralle@daba.gov.lv
Tālr.: 28611079

Papildu informācija:
Agnese Balandiņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
Dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja
agnese.balandina@daba.gov.lv
Tālr.: 26424972 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
28.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta