Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM aicina ieviest elektronisko vēlētāju reģistru
23.04.2019

Rīga, 2019.gada 23.aprīlī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nodod sabiedrības apspriešanai konceptuālo ziņojumu “Par eID karti kā derīgu personu apliecinošu dokumentu Saeimas vēlēšanās”. Parlamenta vēlēšanās, izmantojot eID karti, pārbaudes procedūrā vēlēšanu iecirknī atzīme par personas dalību vēlēšanās tiktu izdarīta tiešsaistes režīmā vēlētāju reģistrā. Līdz ar to faktiski tiktu saglabāta līdzšinējā vēlēšanu kārtība – personām tiek saglabāta iespēja brīvi izvēlēties vēlēšanu iecirkni vēlēšanu dienā, turklāt tiek novērsts pastāvošais personu apliecinošo dokumentu lietošanas ierobežojums un nodrošināta iespēja balsot ar jebkuru derīgu personu apliecinošo dokumentu - pasi vai eID karti.

VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs uzsver: ” Pagājušajās Saeimas vēlēšanās aptuveni 48 000 Latvijas iedzīvotāji, kuru vienīgais personas apliecinošais dokuments bija eID, nebija iespējas piedalīties vēlēšanās, jo tie nebija izņēmuši vēlētāju apliecības. Elektroniskā Vēlētāju reģistra risinājums sniegtu vienlīdzīgas iespējas vēlētājiem attiecībā uz vēlēšanu iecirkņu un vēlēšanu apgabalu izvēli, kā arī iespēju izmantot savas vēlētāju tiesības, ļaujot atteikties no vēlētāju apliecībām - balsot, pilnvērtīgi lietojot eID karti kā personu apliecinošu dokumentu Saeimas vēlēšanās.”

Kā pagaidu risinājumu 2014. un 2018. gada Saeimas vēlēšanām Centrālā vēlēšanu komisija sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) īstenoja aktivitāti ar īpašu vēlētāja apliecību izgatavošanu un izsniegšanu PMLP nodaļās eID karšu turētājiem, kuru rīcībā noteiktajā atskaites periodā nav derīgas pases, tomēr tāds risinājums vērtējams kā papildus administratīvais slogs eID kartes turētājam, kas liedz personai pilnvērtīgi izmantot eID karti un izvēlēties to kā savu vienīgo personu apliecinošo dokumentu, vai arī var rosināt personu nolemt nepiedalīties Saeimas vēlēšanās, kas mazina jau tā relatīvi zemo vēlētāju aktivitāti.

Ar ziņojumu var iepazīties šeit 

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta