Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM Garkalnes domei pieprasa paskaidrojumus par tiesas sprieduma
03.05.2019

Rīga, 2019.gada 3. maijs –Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasījis Garkalnes novada domes priekšsēdētājam Mārtiņam Gunāram Bauzem-Krastiņam paskaidrojumus par Latvijas Republikas Augstākās tiesas sprieduma nepildīšanu saistībā ar nelikumīgu krasta uzbēršanu Baltezeram.

Augstāka tiesa 2017.gad 22.februārī lēma negrozīt Administratīvās apgabaltiesas 2015.gada 8.jūnija spriedumu, kur tiesa noraidīja pieteicēju pieteikumu par labvēlīga administratīvā akta – būvatļaujas – izdošanu. Augstākās tiesas spriedums paredz novērst nelikumīgu būvniecību Lielā Baltezera aplūstošās teritorijas apbūvē un atzīt jebkādu būvniecību šai apgabalā par neatbilstošu Satversmei. Ar šo lēmumu tika atcelts Garkalnes novada domes 2013.gada 28.maija lēmums “Par zemes līmeņa atjaunošanu nekustamajos īpašumos Baltezerā, Garkalnes novadā”.

Tiesa atzina, ka ir nepieciešams pēc iespējās ātrāk novērst applūstošās teritorijas uzbēršanas sekas, kas sāktas, pamatojoties uz Garkalnes domes 2013.gada atļaujas izdošanu. Šajā gadījumā sabiedrības intereses tiek vērtētas augstāk nekā atsevišķo privātīpašnieku intereses, kā vienu no spriedumā minētajiem argumentiem minot palieņu pļavas nozīmību, jo tās veic plūdu negatīvo seku novērtēšanas funkciju.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, saņemot  2019.gada 22.aprīļa iedzīvotāju iesniegumu secinājusi, ka Augstākās tiesas sprieduma izpilde nav nodrošināta, kā rezultātā pašvaldības domes priekšsēdētājs neievēro likuma “Par pašvaldībām” 62. panta 9.punktā noteikto pienākumu.

Ministrija vērš uzmanību, ka pašvaldībai ir pienākumus ievērot Augstākās tiesas spriedumu, ar kuru atstāts negrozīts Administratīvās apgabaltiesas spriedums, kur atzīts, ka pašvaldībai nav šķēršļu lemt par agrākā zemes stāvokļa atjaunošanu, izsverot vides aizsardzības intereses.

Līdz ar to ministrs Garkalnes novada domes priekšsēdētājam ir pieprasījis rakstiskus paskaidrojumus par turpmāk plānoto pašvaldības un priekšsēdētāja rīcību, lai nodrošinātu Augstākās tiesas sprieduma izpildi un novērstu normatīvo aktu pārkāpumus.

Papildu informācija:
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 27275745,e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta