Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ziemeļgaujas piedzīvojuma otrajā pasākumā iepazīs parkveida pļavas un palīdzēs dižkokiem
23.05.2019

Dabas aizsardzības pārvalde cikla “Piedzīvojums Ziemeļgaujā” ietvaros aicina jau uz otro pasākumu, kas notiks 1. jūnijā un tā laikā dabas draugi varēs iepazīt parkveida pļavas un palīdzēt atbrīvot dižkokus no apauguma.

Zinošu dabas gidu pavadībā varēs doties pārgājienā pa aizsargājamo ainavu apvidu Ziemeļgauja, iepazīstot parkveida pļavas, apskatot dižkokus un vecupes. Pasākuma laikā Valkas novada Zvārtavas pagastā ieplānots veikt labos darbus dabai un piedalīties parkveida pļavu atjaunošanā un lielo koku atbrīvošanā no apauguma.

Pasākumu cikls “Piedzīvojums Ziemeļgaujā” piecu pasākumu sērijā aicina  gan izzināt aizsargājamo ainavu apvidu “Ziemeļgauja” un tajā vērtīgos dabas objektus, gan arī līdzdarboties dabas vērtību saglabāšanas darbos, tādējādi gūstot pieredzi un vērtīgas zināšanas.

“Mēs esam pieraduši no dabas ņemt, dabu iepazīt un apbrīnot, dabā atpūsties. Bet mēs varam dabai arī palīdzēt. Tādēļ organizējam pasākumu ciklu aizsargājamo ainavu apvidū “Ziemeļgauja”. Katrā no tikšanās reizēm tuvāk iepazīsim kādu no Ziemeļgaujas aizsargājamo biotopu veidiem, atpūtu apvienojot ar praktisku darbošanos konkrētajā biotopā,” stāsta Pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas vecākā valsts vides inspektore Rūta Zepa.

Praktiska informācija:

Pasākumu cikla “Piedzīvojums Ziemeļgaujā” turpinājumā jūlija beigās Apes novada Virešu pagastā plānots brauciens ar laivām pa Gauju no Tirziņas ietekas līdz Virešu tiltam.Septembrī pasākums būs veltīts iekšzemes, savukārt novembrī notiks Lašu nārsta vērošanas pārgājiens gar Vecpalsas  upi.

Sīkāka informācija būs pieejama Dabas aizsardzības pārvaldes interneta vietnē www.daba.gov.lv. Pasākumu ciklu “Piedzīvojums Ziemeļgaujā” Dabas aizsardzības pārvalde organizē sadarbībā ar Valkas un Apes novadu pašvaldībām.

Aizsargājamo ainavu apvidus "Ziemeļgauja" ietver teritoriju gar Gaujas upi apmēram 140 km garumā no Apes novada līdz pat Valmierai. Ziemeļgaujas ielejai raksturīga ļoti liela ainavas dažādība ar ievērojamu biotopu un sugu daudzveidību, šī ir unikāla teritorija gar Gauju. Šeit Gauja ir dabiska un neregulēta, ar plašu vecupju sistēmu, botāniski vērtīgām pļavām, veciem jauktiem un lapkoku mežiem. Visā šajā teritorijā sastopami unikāli, mazpārveidoti, vietām vēl arvien tradicionāli un ekstensīvi apsaimniekoti biotopi.

Informāciju sagatavoja:

Maija Rēna
sabiedrisko attiecību speciāliste
DABAS AIZSARDZĪBAS PĀRVALDE
Baznīcas iela 7, Sigulda, Siguldas nov., LV-2150 
maija.rena@daba.gov.lv, www.daba.gov.lv, facebook.com/dabasparvalde

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
10.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta