Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Forumā “Digitālā transformācija 360°” diskutēs par Latvijas publiskās pārvaldes, uzņēmējdarbības un sabiedrības digitālo transformāciju
28.05.2019

Ceturtdien, 30.maijā, Rīgā, Latvijas Universitātes Zinātņu mājā, notiks otrais Latvijas digitālais forums “Digitālā transformācija 360°”, ko organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Foruma mērķis ir veidot unikālu platformu domapmaiņai un kopradei starp Latvijas un Eiropas valsts pārvaldes ekspertiem, IKT nozares, biznesa un akadēmiskās vides profesionāļiem un vizionāriem, augstākajā līmenī diskutējot par Latvijas publiskās pārvaldes, uzņēmējdarbības un sabiedrības digitālo transformāciju.

Forumu atklās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, Ministru prezidenta padomnieks ekonomikas jautājumos Jānis Upenieks, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Stratēģiskās prognozēšanas padomnieks Dankans Kass-Begss (Duncan Cass-Beggs) un Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks.

Foruma diskusijas plānotas četros virzienos. Globālu ieskatu digitālās transformācijas jautājumos sniegs Eiropas Komisijas Finanšu tehnoloģijas darba grupas līdzpriekšsēdētājs Pēteris Zilgalvis, Lietuvas ekonomikas ministra vietnieks digitālajos jautājumos Elijus Čivilis un Microsoft publiskā sektora vadītājs Centrālajā un Austrumeiropā Kostass Lukass (Kostas Loukas).

Diskusijā par publiskās pārvaldes digitālo transformāciju piedalīsies VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis, Finanšu nozares asociācijas Digitālās transformācijas komitejas līdzpriekšsēdētājs un Swedbank grupas Digitālās stratēģijas vadītājs Ģirts Bērziņš, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre Guna Paidere. Eksperti runās par publiskās pārvaldes gatavību jaunajām tehnoloģijām un mākslīgo intelektu kā nākotnes iespēju pārvaldes attīstībā un digitalizācijā.

Uzņēmējdarbības digitālās transformācijas diskusiju ievadīs LMT prezidents Juris Binde ar prezentāciju “Digitālā transformācija – kreatīvās destrukcijas ceļš” un Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, kurš runās par praktisko pieeju uzņēmējdarbības digitālajā transformācijā. Viņiem diskusijā pievienosies  Microsoft vadītāja Baltijas valstīs Renāte Strazdiņa, Swedbank valdes priekšsēdētājs Reinis Rubenis, uzņēmuma “Milzu!” īpašnieks Enno Ence un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomniece Agnese Dagile.

Savukārt diskusiju par sabiedrības digitālo transformāciju ievadīs Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa, runājot arī par izglītības lomu digitālajā transformācijā – kādas prasmes un zināšanas jānodrošina, lai sabiedrība spētu gudri izmantot tehnoloģiju  sniegtās iespējas. Paneļdiskusijā piedalīsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētājs Aigars Rostovskis, Rīgas Tehniskās universitātes profesors Jānis Grabis, Vidzemes augstskolas rektors Gatis Krūmiņš un uzņēmuma LearnIT dibinātāja Elīna Ingelande.  

Informācija par Digitālo foruma un tā programma pieejama vietnē mana.latvija.lv, pasākumam tiks nodrošināta tiešraide vietnē mana.latvija.lv un sociālajā tīklā Facebook portāla Latvija.lv kontā.


Papildu informācija:
Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
10.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta