Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Grobiņas novadā pabeigta Ālandes upes atpūtas kompleksa būvniecība
30.05.2019

Ieguldījumi Ālandes upes atpūtas kompleksā veikti specifiskā atbalsta mērķa 5.5.1 "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” (5.5.1. SAM) otrās kārtas ietvaros, ko koordinējusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, piesaistot arī Grobiņas novada pašvaldības finansējumu.

Veicot ieguldījumus Grobiņas pilsdrupās un izveidojot 3 km garu pastaigu taku, Grobiņas novadā pabeigta Ālandes upes atpūtas kompleksa būvniecība. Pildrupās pārbūvēta skatuve, izveidojot arī aizskatuves daļu un viegli transformējamu jumtu, savukārt nogāzē izveidota plaša koka terase ar kāpņu kaskādēm, kas ved līdz Ālandes upei. 

Foto: Mārtiņš Grels


Ālandes krastos iekārtota pastaigu taka, kas savieno Grobiņas arheoloģiskā ansambļa pieminekļus: Grobiņas viduslaiku pili, Grobiņas pilskalnu (Skābarža kalns), Priediena, Atkalnu, Smukumu un Porānu (Pūrānu) senkapus. Vairāki minētie objekti ir saistāmi ar nozīmīgu skandināvu koloniju - Seeburg (Jūrpils), kas rakstītajos avotos minēta jau 9.gadsimtā. Visā takas garumā ir izvietotas 15 labiekārtotas atpūtas vietas ar informācijas stendiem, uz kuriem var izlasīt stāstus no pagājušajā gadā izdotās grāmatas "100 stāsti par Grobiņas novadu”.

Foto: Mārtiņš Grels

5.5.1.SAM ietvaros šogad paredzēts izbūvēt arī Ventiņu –lībiešu gājēju un velosipēdistu celiņu un gājēju tiltu pāri Irbes upei Ventspils novadā, pabeigt Rojas novada jaunās estrādes būvniecību un Mellužu estrādes pārbūvi Jūrmalas pilsētā, veikt jumta seguma atjaunošanu Šlokenbekas muižā  Engures novadā, Carnikavas novadā izbūvēt gājēju tiltiņu pāri Vecgaujai. Turpinās arī citi 5.5.1.SAM ietvaros plānotie darbi: dabas parka ”Bernāti”, Jūrkalnes dabas un atpūtas parka un parka pie K.Valdemāra dibinātās jūrskolas Engurē labiekārtošana, “Madam Hoijeres vienīcas” restaurācija un Svētās Trīsvienības katedrāles atjaunošana Liepājas pilsētā, pretplūdu promenādes izveide Pāvilostā, jaunās Piejūras muzeja ēkas būvniecība Ventspils pilsētā, kā arī Dundagas pils atjaunošana un Ķemeru ūdens torņa restaurācija.  

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta