Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Pūce atklāj konferenci par mazo un vidējo pilsētu izaicinājumiem Baltijas jūras reģionā
04.06.2019
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ( AP!) šodien atklāj konferenci  “Mazo un vidējo pilsētu konkurētspēja Baltijas jūras reģionā”. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 2018. gada 1. jūlijā pārņēma Baltijas jūras reģiona telpiskās plānošanas un attīstības komitejas vadību, līdz ar to Latvija ir “VASAB-Vīzija un stratēģija apkārt Baltijas jūrai”(VASAB) prezidējošā valsts. Latvijas prezidentūra šajā organizācijā ilgst līdz 2019. gada jūnijam. Šodien norit prezidentūras noslēdzošā konference, kur tiks apskatītas mūsdienīgas pilsētu attīstības stratēģijas.

Atklājot konferenci, ministrs J. Pūce uzsver: “Globalizācijas procesā konkurē ne tikai valstis, bet arī to pilsētas savā starpā. Šobrīd jaunās ekonomikas tendences liecina, ka galvenā konkurence notiek par talantiem - augsti kvalificētu darbaspēku, kuri dzīvot un strādāt izvēlas attīstības centros vai to tuvumā. Arī Latvijas reģionālās politikas uzmanība vērsta attīstības centru mērķtiecīgā stiprināšanā, lai panāktu līdzsvarotāku valsts izaugsmi un reizē labvēlīgi ietekmējot lauku teritorijas.”

Pasākuma ietvaros tiks meklēti risinājumi reģiona mazo un vidējo pilsētu attīstībai.  Konference pievērsīsies pilsētu lomai, labajām praksēm un rīcībpolitikām, veicinot un stiprinot savu un Baltijas jūras reģiona konkurētspēju. Tiks pārrunāti mazo un vidējo pilsētu izaicinājumi un iespējas pēc 2020. gada, virzoties uz līdzsvarotu attīstību Baltijas jūras reģionā un līdz ar to arī plašākā Eiropā. Konferences mērķauditorija ir politiķi, politikas padomdevēji, pilsētu pārstāvji, eksperti, praktiķi un citi interesenti, kas iesaistās pilsētu ilgtspējīgas attīstības veicināšanā.

“VASAB - Vīzija un stratēģijas apkārt Baltijas jūrai” ir 1992. gadā 11 Baltijas jūras reģiona valstu starpvaldību sadarbībai telpiskās plānošanas un attīstības jautājumos dibināta organizācija. To vada par telpisko plānošanu un attīstību atbildīgo ministru konference.  Latvijai savas  komitejas vadīšanas periodā, kas ilga gadu,  ir noteikta  tematiskā prioritāte – urbānas vides nākotnes perspektīva – pilsētu attīstības stratēģijas, ietverot kohēzijas politikas nākotnes izaicinājumus. Noslēguma konference “Mazo un vidējo pilsētu konkurētspēja” iekļaujas  tematiskajā virzienā “Atbildība”.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
10.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta