Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Juris Pūce turpina pašvaldību konsultācijas Cēsu, Valmieras, Smiltenes un Siguldas novados
04.06.2019

Rīga, 2019.gada 4.jūnijā – Šonedēļ Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kopā ar ministru Juri Pūci (AP!) īstenos pašvaldību konsultācijas četros jauno novadu iedalījuma attīstības centros - Cēsīs, Valmierā, Smiltenē un Siguldā. Konsultācijās tiks diskutēts par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli.  

Pašvaldību deputātu tikšanās ar ministrijas pārstāvjiem par Amatas, Cēsu, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu un Vecpiebalgas novadu apvienošanu norisināsies 5.jūnijā Cēsīs. Tai pat dienā konsultācijas noritēs Valmierā ar Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, novada deputātiem.  Tikšanās par Apes, Raunas, Smiltenes novadu apvienošanu notiks 6.jūnijā Smiltenē. Savukārt, 7.jūnijā Siguldā norisināsies diskusijas par Inčukalna, Krimuldas, Mālpils, Siguldas novadu apvienošanu.

Konsultācijās piedalīsies pašvaldību deputāti, ministrs J. Pūce, valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš un ministrijas pieaicinātais eksperts, uzņēmuma “Jāņa Sēta” galvenais redaktors, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs.

Klātesošajiem ministrs stāstīs par administratīvi teritoriālā iedalījuma piedāvājumu, izstrādes kritērijiem, plānotajiem valsts atbalsta veidiem konkrētai teritorijai. Izstrādājot administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli, ministrija sadarbojusies ar vairākiem ekspertiem, kas veikuši pētījumus un pievērsušies administratīvi teritoriālās reformas sociālekonomiskajiem aspektiem. Lai izteiktu savu viedokli un izklāstītu argumentētu redzējumu par reformu, aicināti izteikties pašvaldību vadītāji un deputāti.

Ministrijas mājaslapā, sadaļā “Administratīvi teritoriālā reforma”, ir redzams arī kalendārs ar citviet plānotajām konsultāciju norises vietām un laiku. Pārējie konsultāciju datumi, līdz ar saskaņošanu ar pašvaldībām, tiks pievienoti pakāpeniski.
 
Uz kalendāru>>>

Saskaņā ar šā gada 14.maija Ministru kabineta apstiprināto Informatīvo ziņojumu “Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli”, VARAM ir uzsākusi vērienīgāko sabiedrisko apspriešanu Latvijas politiskajā vēsturē. Gada laikā notiks vairāk nekā 100 pasākumi, kuros ministrs tiksies un uzklausīs gan pašvaldību deputātus, gan iedzīvotājus, pilsonisko sabiedrību, uzņēmējus. Konsultācijas ar pašvaldībām ilgs līdz šī gada septembrim, bet tikšanās ar iedzīvotājiem notiks līdz nākamā gada maijam.

Papildu informācija:
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 27275745,e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
10.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta