Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padome diskutē par digitālās Eiropas nākotni pēc 2020. gada
07.06.2019
Luksemburga, 2019.gada 7.jūnijā – Šodien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārā sekretāra Artūra Toma Pleša vadītā Latvijas delegācija Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomes (Padomes) sanāksmē Luksemburgā piedalījās politiskajās debatēs par digitālās Eiropas nākotni.

VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs: “Digitālās konkurētspējas attīstības veicināšana sniegs būtiskus ieguvumus gan sabiedrībai, gan ekonomikai. Tehnoloģiju attīstība var uzlabot uzņēmumu konkurētspēju, veicinot labvēlīgāku vidi inovācijām, jauniem pakalpojumiem, kas savukārt var pozitīvi ietekmēt iedzīvotāju ikdienu. Eiropas valstīm ir jāstrādā kopā, lai pilnībā izmantotu digitālās attīstības un mākslīgā intelekta radītās iespējas”.

Latvijas pārstāvis atbalstīja Padomes secinājumus un uzsvēra nepieciešamību turpināt iesākto darbu, lai izveidotu patiesu digitālo vienoto tirgu, radot tam atbilstošu uzticamu un drošu infrastruktūru ar vislabāko iespējamo savienojamību, kā arī nodrošinātu digitālajam laikmetam atbilstošas prasmes. Tāpat akcentēja Eiropas uzņēmumu, īpaši mazo vidējo uzņēmumu un jaunuzņēmumu attīstības veicināšanu, radot priekšnosacījumus inovatīvu privātā sektora un publisko pakalpojumu izstrādei, produktivitātes celšanai un ekonomiskai izaugsmei.

Sanāksmes dalībnieki diskutēja un apstiprināja secinājumus par digitalizētās Eiropas nākotni pēc 2020.gada, turpinot 1.marta Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomes neformālās sanāksmes debates, kurās apsprieda Stratēģiju par Digitālu Eiropu pēc 2020.gada: “Digitālās un ekonomiskās konkurētspējas veicināšana visā Savienībā un digitālā kohēzija”. Stratēģijas secinājumos izcelts atbalsts tādām jomām kā mākslīgais intelekts, superdatori, kiberdrošība, digitālo prasmju attīstīšana un valstu pārvalžu digitalizācija, kas palīdzētu īstenot Eiropas Savienības uzstādīto prioritāti – vienotā digitālā tirgus izveidi. Tādējādi tiktu virzīta ekonomiskā attīstība, veicinātas jaunas iespējas, kas radītu jaunus produktus un pakalpojumus.

Padomes sanāksmē pievērsās arī nākotnes prioritāšu izvirzīšanai, uzsverot  nepieciešamību turpināt iesākto darbu, lai izveidotu patiesu digitālo vienoto tirgu, radot tam atbilstošu uzticamu un drošu infrastruktūru ar vislabāko iespējamo savienojamību, kā arī nodrošinātu digitālajam laikmetam atbilstošas prasmes. Tāpat akcentēja Eiropas uzņēmumu, īpaši mazo vidējo uzņēmumu un jaunuzņēmumu attīstības veicināšanu, radot priekšnosacījumus inovatīvu privātā sektora un publisko pakalpojumu izstrādei, produktivitātes celšanai un ekonomiskai izaugsmei.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta