Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
OECD sadarbībā ar VARAM īsteno pētījumu par Latvijas investīciju plūsmu saderīgumu ar Parīzes nolīgumu un klimatneitralitāti
12.06.2019

2019.gada 12.-13. jūnijā Rīgā notiek Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētais seminārs un divpusējas tikšanās par kopīgi uzsākto pētījumu, kura ietvaros novērtēs Latvijas publisko un privāto investīciju plūsmu transporta sektorā saderīgumu ar Parīzes nolīgumu un klimatneitralitāti.

Pētījums būs unikāls ne tikai Latvijas, bet arī pasaules kontekstā, jo būs pirmais mēģinājums izsekot ieguldījumu un finansējuma plūsmām, lai nodrošinātu ekonomikas virzību uz oglekļa mazietilpīgu un klimatnoturīgu attīstību. Sagaidāms, ka pētījuma rezultātā Latvija iegūs starptautiski reprezentatīvus datus par transporta jomas attīstības saderīgumu ar klimata politikas mērķiem, kā arī būs iespējams plašāk attīstīt ieguldījumu un finansējuma plūsmu izsekojamības metodiku pielietošanai citur pasaulē.

Semināra mērķis ir informēt ar transporta nozari saistītās puses un datu nodrošinātājus par pētījuma gaitu un pārrunāt turpmāko sadarbību un iespējamos risinājumus aprēķinu metodikā.

Nepieciešamība pēc investīciju plūsmu pārvirzes oglekļmazietilpīgas un klimatnoturīgas attīstības virzienā uzsvērta ne vien Parīzes nolīgumā, bet arī 2018. gada 28. novembrī Eiropas Komisijas publicētajā paziņojumā Tīru planētu – visiem! Stratēģisks Eiropas ilgtermiņa redzējums par pārticīgu, modernu, konkurētspējīgu un klimatneitrālu ekonomiku”. Turklāt Latvijā transports rada aptuveni pusi no kopējām siltumnīcefekta gāzu emisijām. Transporta sektorā ir svarīgi investēt risinājumos pārejai uz zemu emisiju un nulles emisiju transportlīdzekļiem.

Plānots, ka seminārā piedalīsies pārstāvji no VARAM un OECD, kā arī Finanšu ministrijas, Satiksmes ministrijas, Ceļu satiksmes drošības direkcijas, Civilās aviācijas aģentūras, Latvijas Jūras administrācijas, Centrālās statistikas pārvaldes, Uzņēmumu reģistra, Latvijas Bankas, Finanšu nozares asociācijas un tās biedriem, biedrības “Auto asociācija”, Autopārvadātāju asociācijas “Latvijas auto” u.c.

Papildus informācija

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām konferencē Parīzē (Francija) 2015. gada 12. decembrī tika pieņemts Parīzes nolīgums klimata pārmaiņu ierobežošanai. Parīzes nolīguma 2. panta pirmās daļas c) apakšpunkts paredz, ka, lai sekmētu konvencijas īstenošanu un tās mērķa sasniegšanu, jācenšas panākt finanšu plūsmu pieskaņošana virzībai uz oglekļa mazietilpīgu un klimatnoturīgu attīstību.

Latvijā līdz šim nav veikts novērtējums par investīciju plūsmas  saderīgumu ar Parīzes nolīguma nosacījumiem, taču, ņemot vērā siltumnīcefekta gāzu emisiju mērķu pieaugošo stingrību, šādu datu pieejamība kļūst aizvien būtiskāka rīcībpolitiku plānošanai. Ņemot vērā minēto, OECD sadarbībā ar VARAM 2019. gadā īsteno atbilstošu novērtējumu par Latvijas transporta nozari. Šī pētījuma ietvaros tiks analizēti pieejamie datu avoti, attīstītas metodes pieejamo datu izvērtēšanai attiecībā uz publiskajām un privātajām finanšu plūsmām, kā arī sagatavots Latvijas situācijas novērtējums u.c. Lai izanalizētu nozarē notikušās tendences tiks izmantoti dati par pēdējiem 5-10 gadiem. Balstoties uz pētījuma ietvaros gūtajām zināšanām OECD izstrādās metodoloģisko ietvaru, lai nodrošinātu līdzvērtīgu novērtējumu veikšanu arī citās valstīs.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
10.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta