Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
J.Pūce reformu šonedēļ apspriedīs ar divdesmit divām pašvaldībām
18.06.2019

Rīga, 2019.gada 18.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un ministrs Juris Pūce (AP!) šonedēļ dosies reģionālajās darba vizītēs uz Jēkabpili, Rēzekni, Ludzu, Balviem un Madonu, kur turpinās konsultācijas ar pašvaldību deputātiem par pašvaldību reformu.


Apspriešana Jēkabpils Tautas namā ar Aknīstes novada, Jēkabpils pilsētas un Jēkabpils, Krustpils, Salas un Viesītes novadu deputātiem norisināsies 19.jūnijā plkst.10.00. Tajā pašā dienā plkst. 15.00 konsultācijas turpināsies Rēzeknes pilsētas domē, tiekoties ar Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes novada un Viļānu novada pārstāvjiem.

Diskusijas par reformu Ciblas, Kārsavas, Ludzas un Zilupes novadiem notiks Ludzas Tautas namā 20.jūnijā plkst.10.00, bet Balvu Valsts ģimnāzijā plkst.15.00 – par Baltinavas, Balvu, Rugāju un Viļakas novadiem. Savukārt 21.jūnijā plkst.10.00 Madonas kinoteātrī “Vidzeme” ministrs tiksies ar Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Madonas un Varakļānu novadu deputātiem.

Uz konsultācijām aicināti visu iepriekšminēto pašvaldību deputāti. Tajās piedalīsies ministrs Juris Pūce, valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš un ministrijas pieaicinātais eksperts, uzņēmuma “Jāņa Sēta” galvenais redaktors, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs.

J. Pūce: “Administratīvi teritoriālā iedalījuma modelis apspriests ar gandrīz pusi no pašvaldībām. Kopumā vērtēju šīs sarunas kā produktīvas. Argumentējot ministrijas piedāvāto modeli, sniedzam plašu apkopojumu par katras pašvaldības ekonomisko un demogrāfisko stāvokli un iespējām nākotnē, kas ļauj uz sevi tām raudzīties plašākā kontekstā. Latvija ir mūsu kopīga valsts- gan nacionāla līmeņa, gan vietējo pašvaldību politiķu, gan valsts, gan pašvaldību pārvaldes atbildība, cik labi saimniekojam savā valstī. Ticu, ka mums visiem kopā izdosies tāda reforma, kas kalpos par pamatu valsts izaugsmei, būs ieguvums mūsu iedzīvotājiem, un kalpos kā platforma valsts un pašvaldību tīkla sakārtošanai jebkurā nozarē.”

Noslēdzot pirmssvētku nedēļu, VARAM būs tikusies ar 55 no 114 novadu un pilsētu pašvaldību deputātiem. Nākamās konsultācijas ar pašvaldībām turpināsies 17.jūlijā Talsos. Turpmāko konsultāciju datumi un laiks skatāms ministrijas mājaslapā

Papildu informācija: 
Agnese Vārpiņa 
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 27275745,e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv 
vwww.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta