Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
J. Pūce: Lai valsts naudu tērētu lietderīgāk, Valsts informācijas sistēmu attīstību jāpārvalda vienotā vidē
25.06.2019
Rīga, 25. jūnijā- Turpinot pilnveidot valsts informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pārvaldību, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir sagatavojusi grozījumus Valsts informācijas sistēmu likumā, lai ieviestu Valsts informācijas resursu, sistēmu un sadarbspējas informācijas sistēmu(VIRSIS).

Šī sistēma turpmāk vienā reģistrā centralizēti un jaunā kvalitātē uzkrās datus par valsts informācijas sistēmās apstrādātajiem datiem. Minētie grozījumi paredz ieviest sistēmu VIRSIS, kas ļaus valstij jaunā kapacitātē pārvaldīt vienoto valsts informācijas sistēmu telpu, nodrošinot apkopotu informāciju par to, kur ir pieejami valsts dati par iedzīvotājiem, uzņēmumiem, infrastruktūru un vidi. Jaunās sistēmas ieviešana novērsīs informācijas apstrādes dublēšanos valsts informācijas sistēmās un samazinās drukātas informācijas apriti valsts pārvaldē.

Jaunās sistēmas ieviešana novērsīs informācijas apstrādes dublēšanos valsts informācijas sistēmās un samazinās drukātas informācijas apriti valsts pārvaldē.

VIRSIS sekmēs nu jau par labas pārvaldības praksi kļuvušo informācijas principa “tikai vienreiz” ieviešanu publisko pakalpojumu sniegšanā, un ar šīs sistēmas ieviešanu tiks novērsti gadījumi, kad atsevišķu vēl nesakārtotu pakalpojumu procedūru rezultātā iedzīvotājiem tiek pieprasīta papildus informācija, kas jau ir valsts vai pašvaldības iestāžu rīcībā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!): “Laikā, kad dati par iedzīvotājiem, uzņēmumiem un infrastruktūru tiek uzkrāti un fiksēti elektroniski, ir būtiski panākt to pilnvērtīgu izmantošanu, sniedzot publiskos pakalpojumus. Esmu pārliecināts, ka pieteiktā valsts informācijas sistēmu uzskaites un pārvaldības sistēmas pilnveide, nodrošinās lielāku pārskatāmību un efektivitāti, novēršot informācijas dublēšanos un neefektīvu resursu izmantošanu. Jebkuram iedzīvotājam un iestādei šī sistēma vienkopus sniegs informāciju par valsts rīcībā esošajiem datiem, ļaus ietaupīt laiku un strādāt efektīvāk, praksē ieviešot datos balstītu publiskās pārvaldes darbību.”

Līdz ar VIRSIS tiks pilnveidota arī informācijas aprite par valsts informācijas sistēmu darbībai nepieciešamajiem tehnoloģiskajiem resursiem un pakalpojumiem. Informācijas resursu uzskaites pilnveide ļaus turpmāk vēl pārliecinošāk īstenot atvērto datu politiku un Datos balstītas sabiedrības plāna īstenošanu, tādējādi stiprinot jau līdz šim starptautiski atzinīgi novērtēto Latvijas virzību uz informācijas sabiedrības un digitālās transformācijas politikas mērķu sasniegšanu.

Likumprojekts šodien tika apstiprināts Ministru kabineta sēdē, pēc kuras tas tiks virzīts izskatīšanai Saeimā.

Papildu informācija:                                                 
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 27275745,e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
18.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta