Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
E-adreses busiņš dosies ciemos uz novadu svētkiem
20.06.2019
Sestdien, 22.jūnijā, Bauskas novada svētkos viesosies programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” īpašais “vēstnesis” – e-adreses busiņš, kurš uz Bausku vedīs līdz dažādu iestāžu speciālistus ar mērķi svētku apmeklētājiem rādīt un stāstīt, kā dažādas dzīves situācijas risināt elektroniski. Busiņu un speciālistus varēs satikt svētku tirdziņā Bauskas Rātslaukumā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) integrētās mācību un komunikāciju aktivitāšu programmas pārstāvji kopā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) un VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” speciālistiem svētku apmeklētājus gaidīs īpašā aktivitāšu teltī, kur tiks piedāvāta iespēja pieteikties eParakstam, izveidot savu e-adresi un saņemt informāciju, kā ikdienā noderīgus pakalpojumus paveikt elektroniski.

Visas dienas garumā programmas aktivitāšu teltī varēs ātri un viegli pieteikties personas apliecībai (eID kartei) kā arī eParakstam vai eParaksts Mobile, ko ērti lietot mobilajā telefonā. Papildus tam būs iespēja izveidot arī savu e-adresi, lai turpmāk visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm veiktu elektroniski. Taču, lai izmantotu kādu no šīm iespējām, svētku apmeklētāji aicināti ņemt līdzi savu eID karti  un PIN kodus, kas tika izsniegti kopā ar eID karti. Gadījumā, ja PIN kodu nav –  neraizējaties, speciālisti pastāstīs, kā pie tādiem tikt. Savukārt azartiskajiem pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvāta viktorīna “Gudrākais pilsētnieks”, kurā varēs piedalīties ikviens interesents, sacenšoties ar citiem svētku dalībniekiem par e-pakalpojumos gudrākā novadnieka titulu.

E-adreses busiņš plāno šovasar viesoties vairākos novadu un pilsētu svētkos, lai pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam dotu iespēju apvienot patīkamo ar lietderīgo, proti – svētkus ar praktiskām lietām, kas palīdzēs turpmāk būt digitālākiem un dzīves situācijas risināt elektroniski, izmantojot dažādus e-pakalpojumus.

Atgādinām, digitālā pastkastīte jeb e-adrese  iedzīvotājiem un uzņēmējiem rada ērtu iespēju visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm turpmāk veikt elektroniski un vienuviet – savā e-adresē. Savu e-adresi vari izveidot portālā Latvija.lv, izmantojot  personas apliecību (eID karte) vai mobilo lietotni eParaksts mobile. E-adreses izveidošana un lietošana ir bez maksas.

Kā jau ziņots iepriekš, valsts un pašvaldību iestādes e-adresi savstarpējai saziņai izmanto kopš 2018. gada 1.jūnija. No šā gada 1.janvāra arī ikviena privātpersona var izveidot savu e-adresi. Gada laikā e-adreses sistēmā nosūtīti 396 600 elektroniski ziņojumi, kas, pārrēķinot papīra lapās, būtu teju divas tonnas papīra.

Papildu informācija:
Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
18.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta