Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM prioritātes 2020.gada budžetā – pašvaldību reforma, integrēta pieeja resursu pārvaldībai un IKT drošība un attīstība
15.07.2019
Rīga, 2019.gada 15.jūlijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir iesniegusi Finanšu ministrijai un Pārresoru koordinācijas centram prioritāro pasākumu (PP) pieprasījumu 2020.gadam par kopējo summu 15,1 miljons eiro. Kā īpaši nozīmīgi izvirzīti četri pasākumi:

1. Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) īstenošanai VARAM 2020.gadam lūdzis novirzīt 1,1 milj. eiro. Plānotie pasākumi ietver efektīvas novadu pilsētu un pagastu pašpārvaldes darbības metodikas izstrādi, kas balstīta esošo novadu un ārvalstu pozitīvajā pieredzē un atbalstu jautājumos, kas saistīti ar administratīvi teritoriālo iedalījumu un apdzīvoto vietu statusa noteikšanu, sakārtošanā - novadu administratīvās struktūras projektu izstrāde, attīstības plānošanas dokumentu projektu izstrāde – salāgošana, kā arī vienreizēja dotācija pašvaldībām, papildu izdevumu segšanai, ietverot gan sociālo nodrošinājumu, gan plākšņu, zīmju u.c. nomaiņu. Tāpat turpināsies reformas informatīvā kampaņa. Savukārt, sākot no 2021.gada ap 300 milj. eiro paredzēti investīciju programmai infrastruktūras sakārtošanai, lai reformas ietvaros nodrošinātu prioritāti sakārtojamo autoceļu uzlabošanu.  

2. Integrētas pieejas resursu pārvaldībai iniciatīvas mērķis ir stiprināt ministrijas un padotības iestāžu kapacitāti un kompetences, lai, īstenojot mūsdienīgas darba metodes, paņēmienus un procesus, nodrošinātu efektīvu darbību un izvirzīto mērķu sasniegšanu. Šīs prioritātes nodrošināšanai VARAM nākamajam gadam lūdzis novirzīt 4,5 milj. eiro. Plānotie pasākumi ietver procesu analīzi, struktūru ietekmējošo faktoru izvērtēšanu, iestāžu sadarbības uzlabošanu, samazinot birokrātiskos procesus, un resursu drošumspējas stiprināšanu, lai palielinātu budžeta līdzekļu izlietojuma lietderīgumu. 

3. Valsts IKT koplietošanas resursu drošība un attīstības mērķis ir nodrošināt iedzīvotājiem un uzņēmējiem valsts un pašvaldību pakalpojumu pieejamību elektroniskajā vidē. VARAM lūgtais finansējums 2020.gadam 2,9. milj. eiro nepieciešams, lai nodrošinātu valsts un pašvaldību pakalpojumu pieejamību tādā kvalitātē, lai atbilstu drošības un Eiropas Savienības izvirzītajām prasībām saistībā ar valstiski būtiskajiem koplietošanas IKT risinājumiem. Apjomīgāko un nozīmīgāko risinājumi ir  pakalpojumu portāls www.latvija.lv, vienotā tīmekļa vietnes platforma, valsts informāciju sistēmu savietotājs, elektronisko iepirkumu sistēma un e-adreses risinājums. 

4. Plūdu draudu brīdinājuma sistēmas efektivitātes uzlabošanas mērķis ir stiprināt atbildīgo institūciju kapacitāti, tādējādi samazinot zaudējumus iedzīvotājiem un tautsaimniecībai. Klimata pārmaiņu ietekmē ekstrēmi laikapstākļi ir paredzami arvien biežāk, tostarp plūdi. Lai iespējami precīzāk tos prognozētu, novērstu postījumus un pasargātu iedzīvotājus, nepieciešama zināšanās balstīta izpratne par dabas procesiem un iespējas operatīvi prognozēt plūdu riskus un novērst to negatīvo ietekmi. Kopējais pasākumu izmaksu aprēķins ir 6,76 miljoni eiro, ko VARAM lūdzis novirzīt, lai nodrošinātu šo pasākumu kopumu četru gadu laikā.  Plūdu draudu brīdinājuma sistēmas uzlabošanai ir paredzēts realizēt četrus pamatpasākumus ar vairākiem apakšpasākumiem: 1) hidrometeoroloģiskā monitoringa tehnisko iekārtu iegādi un uzstādīšanu, kā arī esošā meteoroloģiskā radara modernizāciju; 2) esošās plūdu riska informācijas sistēmas (PRIS) tālāku attīstību; 3) lietus plūdu un ledus plūdu modelēšanu atbilstoši nākotnes klimata scenārijiem un integrējot to PRIS; 4) hidrometeoroloģiskā monitoringa tehnisko iekārtu un PRIS uzturēšanas nodrošināšanu.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
10.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta