Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latvijas Banka: ar oficiālo e-adresi var sazināties ātri, ērti un droši
25.07.2019
Mūsdienu tehnoloģiju ieviešana, tās aktīvi pārņemot arī valsts sektora sniegtajos pakalpojumos, ir būtiski uzlabojusi iedzīvotāju saziņu ar valsts iestādēm un to uzturētājiem reģistriem, tostarp Latvijas Bankas uzturēto Kredītu reģistru, norāda Latvijas Bankas Informācijas sistēmu pārvaldes vadītāja vietnieks Krišs Rauhvargers. Starp paveiktajiem darbiem valsts elektronisko pakalpojumu attīstībā viņš min arī oficiālās e-adreses ieviešanu, kas attiecībā uz Kredītu reģistrā iekļauto ziņu saņemšanu īpaši palīdz juridiskām personām, kuru apjomīgos pārskatus uzņēmumu pārstāvji tagad var saņemt uzņēmuma oficiālajā e-adresē un vairs nav klātienē jāapmeklē Latvijas Banka.

Klienti novērtē informācijas drošību un ērtības Kredītu reģistra ziņu saņemšanā

No 2019. gada janvāra ikviens Latvijas iedzīvotājs un uzņēmums var izveidot savu digitālo pastkastīti – oficiālo e-adresi saziņai ar valsts un pašvaldību iestādēm. Latvijas Bankas speciālisti šo saziņas veidu popularizē personām, kuras klātienē vai ar e-pasta starpniecību vēršas Latvijas Bankā, lai saņemtu Kredītu reģistrā par sevi iekļautās ziņas.

Personām iesakām izveidot e-adresi un ar tās starpniecību saņemt Kredītu reģistra ziņas:

ātri – ziņu pieprasījumu persona nosūta Latvijas Bankai no savas e-adreses un ziņas no Kredītu reģistra tiek nosūtītas atpakaļ uz personas e-adresi nekavējoties, bet ne vēlāk kā vienas darbadienas laikā,

droši - e-adreses vide nodrošina personas informācijas aizsardzību

bez maksas - ziņas no Kredītu  reģistra tiek izsniegtas bez maksas un turklāt nav nekur jābrauc, lai tās saņemtu.

Visa informācija  tiek nosūtīta uz e-adresi, ietaupot laiku un naudu! Praksē redzam, ka šāds saziņas veids klientiem šķiet ērts, īpaši juridiskajām personām, kuras novērtē arī Kredītu reģistrā iekļautās ziņas elektroniski parakstīta pārskata veidā, jo uzņēmumiem pārskati mēdz būt ļoti apjomīgi un tāpēc papīra dokumentu labprāt aizvieto ar šādu elektronisku dokumentu, kuru ir ērti saglabāt un pārskatīt," e-adreses priekšrocības iezīmē Latvijas Bankas eksperts.

Papildus saziņai ar e-adresi, persona var arī tieši pieslēgties Kredītu reģistra elektroniskās apkalpošanas vietnei https://manidati.kreg.lv, kurai nesen izveidota jauna versija. Kredītu reģistra elektroniskās apkalpošanas vietnē var autentificēties ne tikai ar eID karti, bet arī ar eParaksts Mobile lietotni caur mobilo tālruni, kā arī juridiskas personas ar eParaksta karti un par sevi/ savu pārstāvēto uzņēmumu Kredītu reģistrā iekļautās ziņas var saņemt ne tikai datorā, bet arī citās viedierīcēs (mobilajos tālruņos, planšetēs utml.). Plašāka informācija par Kredītu reģistra ziņu saņemšanas veidiem pieejama Latvijas Bankas tīmekļa vietnē.

E-adrese palīdz sazināties ar uzņēmumiem statistikas datu vākšanai

Viens no Latvijas Bankas uzdevumiem ir statistikas veidošana par dažādām tautsaimniecības nozarēm. Lai iegūtu datus, Latvijas Banka sūta vēstules uzņēmumiem un lūdz piedalīties datu apkopošanā. “Pašlaik vienīgais veids savstarpējai saziņai ir ierakstīta vēstule, bet ne visi uzņēmumi ir sasniedzami savās juridiskajās adresēs. Līdz ar to mēs nevaram būt pārliecināti, ka adresāts mūsu vēsti vispār ir saņēmis. Tādēļ gaidām to brīdi, kad visiem Latvijas uzņēmumiem būs oficiālās e-adreses,” e-adreses lietošanas priekšrocības arī citās Latvijas Bankas darbības jomās iezīmē K. Rauhvargers. "Sagatavojot elektroniskās vēstules un nosūtot tās uz oficiālajām e-adresēm, mums būs lielāka pārliecība, ka adresēts ziņu tiešām ir saņēmis."

Par e-adresi

Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese ir drošs saziņas veids iedzīvotājiem un uzņēmējiem ar valsti, kā arī vienota saziņas platforma visām valsts iestādēm. E-adreses risinājumu var pielīdzināt jau ierastajai internetbankai – slēgtā vidē, vienotajā valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv, ikvienam e-adreses lietotājam ir pieejams personalizēts un drošs konts, kas nodrošinās oficiālo ziņojumu sūtīšanu, saņemšanu un glabāšanu. Savu e-adresi ikviens var izveidot portālā Latvija.lv.

Plašāku informāciju par e-adresi var uzzināt vietnes mana.latvija.lv sadaļā “E-adrese”.

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.


Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. 2.2.1.1/17/I/015 “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi!

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
22.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta