Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM: Viedo pilsētu nākotni veidos videi draudzīgs dzīvesveids
02.08.2019
Viedo pilsētu koncepts un videi draudzīgu pārvietošanās līdzekļu izmantošana ir Eiropas Mobilitātes nedēļas 2019 (EMN2019) idejas pamatā. EMN2019 Latvijā koordinē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kas arī šogad aicina iesaistīties ikvienu pašvaldību un piedalīties EMN2019 aktivitātēs, lai veicinātu sabiedrības informētību par pozitīvo ietekmi, pārvietojoties ar kājām un vai velosipēdu, kā arī, lai skaidrotu viedo pilsētu attīstības nozīmi.

Sekojot Eiropas Komisijas (EK) politikas nostādnēm, pilsētām Eiropas Savienībā desmit gadu laikā jāpārorientējas uz videi draudzīgu transporta līdzekļu izmantošanu. Tas ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem smart cities jeb viedo pilsētu attīstībai, kas ir šobrīd būtiskākā urbānās attīstības tendence.

EK dati liecina, ka transports pilsētās sastāda vairāk nekā 20% no kopējām transporta nozares CO2 emisijām. Lai cīnītos ar videi un cilvēka veselībai nodarīto kaitējumu, Eiropas Komisija mobilitātes jomā ir izvirzījusi divus ambiciozus mērķus, kas orientēti uz viedo pilsētu transporta pārorientāciju – līdz 2030. gadam pāriet uz bezizmešu transporta līdzekļiem pilsētu centrā un līdz 2050. gadam pilsētās pilnībā atteikties no automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem.

“Viedās pilsētas koncepta pamatā ir gudrāki risinājumi ilgtspējīgākai ikdienai. Viens no pirmajiem soļiem, ko pilsēta var spert EK izvirzīto mērķu virzienā, ir veicināt iedzīvotāju paradumu maiņu, orientējoties uz ērtu un pieejamu sabiedrisko transportu, riteņbraukšanas un kājāmiešanas veicināšanu. Tāpat izmantojot videi draudzīgus nemotorizētus transportlīdzekļus, iespējams samazināt emisijas, ko rada transports, un tas ir viens no faktoriem, kā uzlabot gaisa kvalitāti Latvijas pilsētās. Ikviena videi draudzīga transporta veida izvēle mūsu ikdienā ir solis emisiju samazināšanā!” skaidro VARAM valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola.

EMN2019 norisināsies Latvijā un visā Eiropā no 16.-22.septembrim. Pašvaldības, uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas un skolas ir aicinātas līdz 15.septembrim reģistrēt savus labās prakses piemērus aktīvam, mūsdienīgam un videi draudzīgam dzīves stilam jeb “smart cities” (viedo pilsētu) konceptam vietnē www.mobilityweek.eu, tādējādi piedaloties EMN2019 Nacionālajā konkursā un pretendējot uz Eiropas līmeņa atzinību “European Mobility Week Award” konkursā, īstenojot pasākumus un reģistrējot tos tiešsaistē. 2018. gadā EMN Nacionālajā konkursā piedalījās 27 pašvaldības, uzņēmumi un organizācijas, bet Eiropas līmeņa konkursam tika virzītas divas – Siguldas un Liepājas pašvaldības.

Papildu informācija:
Sanita Kacuba
e-pasts: sanita@grizzlyriga.lv
tālr. nr.: +371 29387463

Ieva Upīte
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas
sabiedrisko attiecību nodaļa
e-pasts: ieva.upite@varam.gov.lv 
67026418

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta