Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Notiek vasaras skola – nometne pašvaldību attīstības plānošanas un projektu speciālistiem
23.08.2019

20.-23.augustā Saldus novadā notiek Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sadarbībā ar Saldus novada pašvaldību organizētā vasaras skola – nometne “Viedas pašvaldības Eiropas Savienības fondu plānošanā un piesaistē”. Nometnē piedalās gandrīz 60 speciālisti no vairāk kā 30 pašvaldībām.

Vasaras skola ir kļuvusi par tradīciju un norisinās jau ceturto gadu. Šī gada vasaras skolu atklāja VARAM valsts sekretārs Edvīns Balševics un Saldus novada priekšsēdētājs Māris Zusts. Viņi novēlēja iegūt jaunas zināšanas, pilnveidot prasmes, kā arī apmainīties pieredzē un rast iedvesmu, lai ar jaunām idejām un metodēm turpinātu strādāt pie savu pašvaldību teritoriju attīstības.

Atklāšana norisinājās Eiropas Sadarbības dienas gaisotnē. Eiropas Sadarbības diena katru gadu tiek svinēta visā Eiropā par godu Eiropas teritoriālās sadarbības jeb “Interreg” projektu rezultātiem. Šī gada Eiropas Sadarbības dienas devīze ir Eiropa esi Tu. Kā atzina dalībnieki un lektori, sadarbība ir ļoti būtiska gan veiksmīgai projektu rezultātu sasniegšanai, gan mazo un vidējo pašvaldību konkurētspējai un attīstībai, jo īpaši starptautiskajā un Eiropas mērogā.


Vasaras skolas dalībnieku iepazīšanās notika URBACT programmas atbalstītā Eiropas Sadarbības dienas pasākuma - novadu vakara “Mana pašvaldība Eiropā” – formātā. Dalībnieki pastāstīja kolēģiem par savas pašvaldības jaunākajiem sasniegumiem, kā arī pacienāja kolēģus ar savā novadā ražotiem gardumiem.

Nometnes otrā diena bija veltīta zināšanu apguvei par viedām pašvaldībām. Lektori iepazīstināja ar vieduma konceptu un dažādām viedas pašvaldības definīcijām, kā arī iespējām viedu pašvaldību attīstībai Latvijā. Tika sniegts arī Tartu pilsētas piemērs viedo risinājumu īstenošanā. Tartu pārstāvji pastāstīja par savu pieredzi, norādot, ka vieda pilsēta nav tikai tehnoloģijas - vieda pilsēta ir domāšanas veids un fokuss uz problēmu risināšanu labākas dzīves vides veidošanai.

Ar viedas pilsētas risinājumiem Latvijā iepazīstināja Cēsu novada un Jūrmalas pilsētas pārstāvji. Abas pašvaldības ir piedalījušās URBACT projektos, kur apgūta citu Eiropas pilsētu pieredze saistībā ar viediem risinājumiem. Cēsu novada pašvaldība piedalījās projektā “TechTown”, kā rezultātā izstrādāja darbības plānu digitālās ekonomikas attīstībai Cēsu novadā, īpaši koncentrējoties uz izglītību un digitālo prasmju apguvi. Savukārt Jūrmala piedalās projektā “Card4All”, kur strādā pie Jūrmalas iedzīvotāju kartes attīstības. Arī Saldus novads pastāstīja par savu nesen apstiprināto URBACT projektu “iPlace”, kur sadarbībā ar partnerpilsētām un ekspertiem pētīs mazo pašvaldību attīstības iespējas, ņemot vērā tādus faktorus kā teritorija, iedzīvotāji un tehnoloģijas.

Pēcpusdienā Cēsu novada galvenā teritorijas plānotāja Evija Taurene iepazīstināja ar URBACT programmas ieteikto metodoloģiju sadarbības organizēšanai vietējā līmenī darbam pie dažādiem attīstības izaicinājumiem. Dalībnieki izmēģināja metodes praksē, darba grupās strādājot pie viedu risinājumu idejām dažādās pašvaldību darbības jomās kā izglītība, uzņēmējdarbības veicināšana, pārvaldība, komunālie pakalpojumi u.c.

Mācību vizītēs dalībnieki apmeklēja Saldus novada aktuālos attīstības projektus – Mūzikas un mākslas skolu un jauno sporta halli.

Dienas noslēgumā dalībnieki uzsvēra, ka viedu pašvaldību risinājumos ir ļoti svarīgi nevis katrai pašvaldībai izstrādāt savus risinājumus, bet īstenot pilotprojektus un dalīties pieredzē, tādējādi taupot resursus un panākot ātrāku attīstību Latvijā kopumā. Strādājot darba grupās dalībnieki izjuta, ka ar pašvaldību speciālistiem vien viedu risinājumu veidošanai nepietiek, svarīgi iesaistīt ieinteresētās puses kā iedzīvotājus, nevalstiskas organizācijas, uzņēmējus un industrijas pārstāvjus. Turklāt, ja sadarbību organizē, izmantojot noteiktu metodoloģiju, ir iespējams panākt labus kopdarba rezultātus īsā laikā.

Nometne turpinās, un nākamajās dienās paredzēta komunikācijas prasmju pilnveidošana Eiropas Savienības fondu projektu veiksmīgai īstenošanai un pieredzes apmaiņa par ES fondu investīciju projektu ieviešanu, kā arī iekšējo resursu mobilizācijas lekcija ES fondu projektu efektīvai vadībai.

Vairāk informācijas:

Eiropas Sadarbības diena – https://www.ecday.eu/
Interreg Latvijā – https://www.interreg.lv/lv/
URBACT programma – https://urbact.eu/urbact-latvija


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta