Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Noslēdzies kārtējais JVR konkurss
03.05.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Šā gada 18. aprīlī noslēdzās kārtējais Jauno Vides Reportieru konkurss, kura ietvaros jaunieši tika aicināti iesūtīt savus pētījumus, publikācijas un fotoreportāžas, un paust savu skatījumu par vides stāvokli Latvijā. Nu arī žūrija ir beigusi savu darbu, un ir noskaidroti konkursa uzvarētāji.

Konkursā pirmo vietu ir ieguvis Viesturs Uzuliņš no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas ar pētījumu un publikāciju „Nelikumīgas būvniecības novēršana īpaši aizsargājamās dabas teritorijās”. Autora publikācija tiek izvirzīta starptautiskajam JVR konkursam rakstu kategorijā.

Otrās vietas ieguvēji ir Juris Džeriņš, Liene Šīra, Madars Anziķis no Priekules vidusskolas ar pētījumu un fotosēriju „Bebri un to pārapdzīvotība Latvijā”.

Par trešo labāko darbu žūrija ir atzinusi Līvānu 1. vidusskolas jauniešu Matīsa Veigura, Jāņa Kraukļa pētījumu un publikāciju „Atkritumu saimniecība Latvijā un manā pilsētā”. Publikācija tiek izvirzīta starptautiskajam JVR konkursam rakstu kategorijā.

Ceturto vietu ieguva Linards Stafeckis, Edgars Indāns un Aleksandrs Čevers no Varakļānu vidusskolas ar pētījumu un fotoreportāžu „Mūsu mežu nākotne”. Fotoreportāža tiek izvirzīta starptautiskajam JVR konkursam foto kategorijā.

Savukārt konkursā piekto vietu un A/S „Latvijas valsts mežu” speciālbalvu iegūst Sandis Štāls no Rugāju vidusskolas ar pētījumu „Atjaunojamo dabas resursu izmantošana enerģijas ražošanā”.

Tāpat JVR starptautiskajam konkursam tiek izvirzīti sekojoši darbi no 2005./2006. gadā sezonā iesniegtajiem jauniešu projektiem:

DALP 5.vidusskolas komandas "Zaļais Kurmītis" dalībnieku Aigas Mackevičas, Lauras Plataces, Andra Jurgas, Kristīnes Gustes, Daigas Graudužes un Intas Ginteres publikācija un fotoreportāža „ No saules lēkta līdz rietam”, kā arī fotoreportāža „Pilsētvides problēmas”, ko sagatavojuši Salaspils vidusskolas jaunieši Ieva Spruženiece, Līva Vilka, Renāte Bražinska, Audris Lukašēvics un Māris Redins.

Apsveicam konkursa uzvarētājus un sirsnīgi pateicamies arī visiem tiem jauniešiem, kas šoreiz neieguva godalgotās vietas.

Konkursa uzvarētāju apbalvošana paredzēta A/S „Latvijas valsts meži” rīkoto Meža dienu ietvaros.

Konkursa rīkotāji pateicas par sadarbību žūrijas locekļiem - Ievai Krīgerei (LR Vides ministrijas Klimata politikas nodaļas vadītājas vietniece), Leldei Stumbrei (dramaturģe, žurnāliste, žurnāla „Vides Vēstis” pārstāve), Lienei Bigačai (Latvija Piesāņojuma Profilakses Centrs), Gunai Grimstai (Biedrības „PAR” valdes locekle), Jānim Ulmem (Vides izglītības fonda vadītājs), Aivai Balcerei (VAK domes locekle) un Līgai Zutei (A/S „Latvijas valsts mežu” pārstāve).

Jaunie vides reportieri (JVR) ir viena no piecām Globālā Vides izglītības fonda programmām, ko Latvijā realizē Vides izglītības fonds. JVR ir starptautiska programma, kas pašreiz darbojas 17 valstīs un apvieno vairāk kā 12 000 jauniešus, kas aktīvi interesējas par vides jautājumiem, cenšas tos izzināt un ar mediju starpniecību informēt arī citus. JVR tīkls ir savdabīga preses aģentūra, kurā darbojas jaunieši vecumā no 15 – 19 gadiem.
Tuvāka informācija par programmu www.youngrepoters.org, www.videsfonds.lv, www.vak.lv/jvr
Latvijā JVR darbojas pateicoties Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstam. Konkursu atbalsta A/S ”Latvijas valsts meži

Informāciju sagatavoja
Sintija Graudiņa-Bombiza,
JVR programmas nacionālās koordinatore,
tālr. 7225112, 6827053,
e-pasts: sintija@zemesdraugi.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
29.03.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta