Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM: Ar notikumiem visā Latvijā norisināsies Eiropas Mobilitātes nedēļa 2019
16.09.2019

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kā Eiropas mobilitātes nedēļas (EMN) nacionālais kontaktpunkts, informē par Eiropas Mobilitātes nedēļas 2019 (EMN2019) pasākumiem visā Latvijā, kurus organizē pašvaldības, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas. Eiropas Mobilitātes nedēļa visā Eiropā notiek jau kopš 2002. gada ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu pārvietošanās veidu izmantošanu kā viedo pilsētu dzīvesveida daļu.

EMN2019 notiek no 16.–20.septembrim un tās temats ir “droša pastaigāšanās un braukšana ar velosipēdu”, un tā organizēta kā nacionāla līmeņa konkurss ar iespēju iegūt nomināciju Eiropas Mobilitātes balvas saņemšanai. Visā Latvijā notiks gan izklaidējoši, gan informatīvi pasākumi, kā arī tiks atklāti daudzi paliekoši risinājumi pilsētu infrastruktūras uzlabošanai, mudinot sabiedrību pārvietoties ar kājām vai velosipēdu un vēršot uzmanību uz ieguvumiem – dabas resursu saudzēšana, CO2 mazināšana un veselības stiprināšana ar aktīvu dzīvesveidu.

Visaktīvāk Eiropas Mobilitātes nedēļas 2019 pasākumu rīkošanai pieteikušās Vidzemes pašvaldības. Arī centrālais Eiropas Mobilitātes nedēļas pasākums šogad notiks Valmierā 19. septembrī, kad papildu dažādām uz iedzīvotājiem orientētajām aktivitātēm notiks arī Eiropas Mobilitātes nedēļas 2019 dalībnieku – pašvaldību, uzņēmumu un nevalstisko organizāciju sveikšana no pasākuma koordinatora Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas puses un Eiropas līmeņa Mobilitātes nedēļas balvai izvirzīto Latvijas pašvaldību paziņošana, kā arī Valmieras pašvaldība apbalvos velobraucējiem draudzīgākos uzņēmumus.

Visas nedēļas garumā notiks pasākumi Ādažu, Alsungas, Brocēnu, Burnieku, Daugavpils, Gubenes, Jēkabpils, Ķekavas, Liepājas, Limbažu, Neretas, Ogres, Priekules, Priekuļu, Salas, Siguldas un Smiltenes novados.

Mobilitātes nedēļas ietvaros aktivitātes veido arī uzņēmum – aktīvi pasākumus un risinājumus pieteikuši VAS “Latvijas Pasts”, AS “Swedbank”, SIA “Ventspils Naftas termināls”, SIA “Liepājas RAS”, AS “Sadales tīkls”, Vidzemes Augstskola, aktīvā tūrisma centrs “Eži”, AAS “Balta”, velo risinājumu veidotāji “Velosolutions”, AS “Ergo”, AS “Cēsu alus”, t/c “Alfa”, vitruālā studija “Urga”, t/c “Spice”, privātā pamatskola "Zaļā skola"; kā arī organizācijas - “Pilsēta cilvēkiem”, “Baltijas Vides forums”, “Latvijas Riteņbraukšanas federācija”.

Eiropas Mobilitātes nedēļā 2018 nacionālajā konkursā piedalījās 27 pašvaldības, uzņēmumi un organizācijas, savukārt Eiropas līmeņa balvai tika izvirzītas divas pašvaldības – Liepāja un Sigulda.

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kacuba
e-pasts: sanita@grizzlyriga.lv
tālr. nr.: +371 29387463

Papildu informācija:
Ieva Upīte
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas
sabiedrisko attiecību nodaļa
e-pasts: ieva.upite@varam.gov.lv 
67026418

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
10.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta