Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VVD: SIA “Vangažu termināls” izved no teritorijas iepriekšējā uzņēmuma uzkrātos bīstamos atkritumus un sakopj teritoriju
18.09.2019

SIA “Vangažu termināls” vēlas uzsākt darbību, tāpēc veic sakārtošanas darbus savā teritorijā, kā arī iesniedzis Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālajā vides pārvaldē (RVP) iesniegumu izmaiņām piesārņojošās darbības atļaujā.

Šā gada 2.septembrī uzņēmums ir iesniedzis iesniegumu grozījumiem piesārņojošās darbības atļaujā. Šobrīd VVD vērtē, kādi pasākumi ir jāveic, lai varētu atļaut iecerētās darbības, nepieļaujot smaku emisijas.

Vakar, 17.septembrī, VVD vides inspektori kopā ar pārstāvjiem no Patērētāju tiesību aizsardzības centra  uz vietas uzņēmumā veica pārbaudi. Teritorijā notiek infrastruktūras sakopšanas darbi, par ko uzņēmums informēja VVD 12.augustā, tai skaitā par teritorijā esošo bīstamo atkritumu izvešanu un nodošanu atkritumu apsaimniekotājam tālākai pārstrādei. Saskaņā ar SIA “Vangažu termināls” sniegto informāciju, darbus plānots pabeigt līdz šā gada 30.septembrim. Pārbaudes laikā vides inspektori konstatēja pārkāpumus, kas radījuši noplūdi vidē. Tas, iespējams, ir bijis iemesls no 4.septembra līdz 16.septembrim saņemtajām atkārtotajām iedzīvotāju sūdzībām par traucējošu naftas produktu smaku. Traucējošu smaku pārbaužu laikā divas reizes konstatēja VVD inspektori un par to noformēja smaku protokolus.

Bīstamo atkritumu izvešana no teritorijas ir tikai viens no darbu plānā iekļautajiem uzdevumiem, ko VVD licis paveikt SIA “Vangažu termināls”. Pārņemot B kategorijas piesārņojošas darbības atļauju no iepriekšējā uzņēmēja, uzņēmums ir pārņēmis tā pienākumus izpildīt visus lēmumus, kas izdoti saistībā ar šo atļauju, arī lēmumu ,,Par pasākumu plāna saskaņošanu traucējošas smakas samazināšanai vai novēršanai”. Uzņēmums šobrīd nav sniedzis VVD informāciju, ka ir ierīkotas tehnoloģijas smaku emisiju mazināšanai.

Iepriekš uzņēmums SIA “Vangažu Nafta” prasības neizpildīja, tāpēc VVD apturēja SIA ,,Vangažu nafta” iekārtas darbību daļā uz benzīna produktu grupas ievešanu, pārkraušanu, uzglabāšanu un attīrīšanu, bīstamo atkritumu uzglabāšanu.

VVD uzsver, ka SIA ,,Vangažu termināls” varēs atsākt atļaujā noteikto darbību tikai tādā gadījumā, ja būs izpildīti visi uzdotie rīkojumi un samazinātas iespējamās smaku emisijas, kā arī vides inspektori būs pārliecinājušies par pasākumu ieviešanu. 

Informāciju sagatavoja
Maruta Bukleviča
Valsts vides dienesta
sabiedrisko attiecību speciāliste
 Tālr.: 67084217; 25780460
Maruta.buklevica@vvd.gov.lv
 www.vvd.gov.lv


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
04.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta