Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM: Ar pasākumiem visā Latvijā norisināsies “Ar velo uz darbu” diena
18.09.2019

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kā Eiropas mobilitātes nedēļas (EMN) nacionālais kontaktpunkts, informē par Eiropas Mobilitātes nedēļas 2019 (EMN2019) pasākumiem visā Latvijā. Rīt ikviens pilsētnieks aicināts uz darbu doties ar velosipēdu. Akcija norisinās Eiropas Mobilitātes nedēļas 2019 ietvaros ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu pārvietošanās veidu izmantošanu kā viedo pilsētu dzīvesveida daļu.

Pašvaldības, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas aktīvi atbalsta akciju, veidojot dažādus pasākumus. Piemēram, Rīgā 19. septembra rītā riteņbraucēji tiks sveikti un aicināti interaktīvā veidā paust viedokli par infrastruktūras jautājumiem laukumā pie Brīvības pieminekļa. Pasākums organizēts ar Rīgas domes atbalstu un tajā iesaistīsies tādas organizācijas kā “Baltijas vides forums”, “Latvijas Riteņbraucēju federācija”, “Pilsēta cilvēkiem” un Nīderlandes vēstniecība Latvijā.

Gulbenē notiks ekskursijas tipa velobrauciens pa pilsētu, Liepājā pie tirdzniecības centra “Kurzeme” rīta braucējus sagaidīs našķi un darbosies velo apkopes punkts; kā arī notiks citi pasākumi visas Eiropas Mobilitātes nedēļas garumā no 16. līdz 22. septembrim, piemēram, Burtnieku novadā izaicinājums doties ar velosipēdu uz darbu norisinās visas nedēļas garumā.

Eiropas Mobilitātes nedēļa 2019 ir nacionālais konkurss, kuru koordinē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), tajā var piedalīties pašvaldības, nevalstiskās organizācijas un uzņēmumi. Dalībniekiem ir iespēja pretendēt arī uz Eiropas līmeņa atzinību “European Mobility Week Award” konkursā, īstenojot pasākumus un reģistrējot tos tiešsaistē. 2018. gadā EMN Nacionālajā konkursā piedalījās 27 pašvaldības un organizācijas, bet Eiropas līmeņa konkursam tika virzītas divas – Siguldas un Liepājas pašvaldības.

Kopš pirmsākumiem 2002. gadā Eiropas Mobilitātes nedēļas popularitāte ir pakāpeniski augusi gan Eiropā, gan citur pasaulē. Eiropas Komisija mobilitātes jomā ir izvirzījusi divus ambiciozus mērķus – līdz 2030. gadam pāriet uz bezizmešu transporta līdzekļiem pilsētu centrā, un līdz 2050. gadam pilsētās pilnībā atteikties no automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem.

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kacuba
e-pasts: sanita@grizzlyriga.lv
tālr. nr.: +371 29387463

Papildu informācija:
Ieva Upīte
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas
sabiedrisko attiecību nodaļa
e-pasts: ieva.upite@varam.gov.lv 
67026418

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
04.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta