Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM: Eiropas Mobilitātes nedēļas 2019 ietvaros norisināsies akcija “Diena bez auto”
20.09.2019
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kā Eiropas mobilitātes nedēļas (EMN) nacionālais kontaktpunkts informē, ka šogad Eiropas Komisijas inicētā akcijā ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu pārvietošanās veidu izmantošanu kā viedo pilsētu dzīvesveida daļu, viens no galvenajiem notikumiem arī Latvijā ir – “Diena bez auto”, kurā šogad piedalīsies – Ādaži, Daugavpils, Gulbene, Liepāja, Ogre, Pļaviņas, Priekuļi un Valmiera.

Akcija “Diena bez auto” mudina pilsētniekus izmantot videi draudzīgus pārvietošanās veidus, it sevišķi šī gada Eiropas Mobilitātes nedēļas tēmai atbilstošos – kājāmiešanu un braukšanu ar velosipēdu. Šogad pašvaldības organizējušas automašīnu satiksmes ierobežojumus ielām vai ielu posmiem, kā arī dažādas izklaidējošas un informatīvas aktivitātēs:

Priekuļos 19. septembrī tika slēgts Elites ielas posms, kur norisinājās velo šķēršļu braukšana bērniem, savukārt vakarpusē notika ikgadējais velobrauciens “Mežmaliņa ripo”;

Daugavpilī 20. septembrī būs pieejama velo remontdarbnīca, stafete velobraucējiem un skrējriteņiem, Valsts policijas informācija par drošību uz ceļa, kā arī veselīgas uzkodas un interesanta laika pavadīšana. 

Liepājā 21. septembrī notiks velobrauciens “Diena bez auto” uz nesen atvērto tūrisma objektu – redānu 14.novembra bulvārī 82/86, kur būs iespējams doties eksursijā ar gidu, baudīt atspirdzinājumus un muzikālus priekšnesumus, darbosies arī velo apkopes punkts;

Valmierā 21. septembrī būs slēgta autosatiksme Ziloņu ielā, lai riteņbraucējiem un gājējiem dotu iespēju iepazīties ar jaunajiem instrastruktūras attīstības plāniem, iesaistīties interaktīvās aktivitātēs un doties izbraucienā caur Valmieru, lai paustu savus ierosinājumus par jaunu tūrisma riteņbraukšanas ceļu un objektu ieviešanu un novērtējumu par paveiktajiem uzlabojumiem.

Ādažos 22. septembrī tiks slēgts Attekas ielas jaunais posms un visas dienas garumā atvēlēts tikai tiem, kas brauc ar velosipēdiem, skrituļdēliem, longbordiem, skrejriteņiem vai iet ar kājām;

Gulbenē papildu satiksmes ierobežojumiem 22. septembrī notiks dažādi riteņbraucējiem, kā arī bērniem un jauniešiem domāti pasākumi par “zaļu” pārvietošanos un drošību uz ceļa.

Ogrē 22. septembrī auto aicina mainīt pret nūjošanas nūjām pastaigā Ogres zilajos kalnos un urbānajām sacensībām pilsētā;

Pļaviņās 22. Septembrī slēgs Raiņa ielas posmu un būs iespēja pārbaudīt sevi velo veiklības sacensībās.

Iedzīvotāji aicināti ne tikai piedalīties pašvaldību rīkotajos pasākumos, bet arī izvēlēties dabai draudzīgus pārvietošanās līdzekļus 22. septembrī, kā arī iespēju robežās ieviest šo paradumu ikdienā, rūpējoties par vidi, CO2 izmešu samazināšanu un veselības ieguvumiem no aktīva dzīvesveida.

Kopš pirmsākumiem 2002. gadā Eiropas Mobilitātes nedēļas popularitāte ir pakāpeniski augusi gan Eiropā, gan citur pasaulē. Eiropas Komisija mobilitātes jomā ir izvirzījusi divus ambiciozus mērķus – līdz 2030. gadam pāriet uz bezizmešu transporta līdzekļiem pilsētu centrā, un līdz 2050. gadam pilsētās pilnībā atteikties no automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem.

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kacuba
e-pasts: sanita@grizzlyriga.lv
tālr. nr.: +371 29387463

Papildu informācija:
Ieva Upīte
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas
sabiedrisko attiecību nodaļa
e-pasts: ieva.upite@varam.gov.lv 
67026418

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
04.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta