Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM uzsver sasniegto Baltijas jūras telpiskās plānošanas jomā
19.11.2019
jomā Rīga, 2019.gada 19.novembrī – No 19.līdz 21.novembrim Rīgā norisinās pasaules mēroga jūras telpiskās plānošanas forums, kas pulcēs plānotājus, pētniekus, jūras nozaru pārstāvjus un dažādu līmeņu politiku veidotājus. Foruma mērķis ir veicināt efektīvāku pārrobežu sadarbību, kā arī gūt zināšanas un dalīties pieredzē par jūras telpiskās plānošanas risinājumiem globālā un reģionālā mērogā.

Jūras telpiskās plānošanas (JTP) forums apvieno trīs starptautiskus notikumus – VASAB (Baltijas jūras reģiona valstu ministriju sadarbība telpiskajā plānošanā un attīstībā) organizēto 3.Baltijas jūras plānošanas forumu, Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda līdzfinansētā projekta “Pan Baltic Scope” noslēguma konferenci un Eiropas Komisijas Jūrlietu un zivsaimniecības ģenerāldirektorāta un UNESCO Starptautiskās Okeanogrāfijas komisijas 4.Starptautisko JTP forumu.

 19.novembrī forumu atklāja VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs.

Foruma laikā VARAM vadīs vairākas aktivitātes un iepazīstinās ar sasniegumiem, no kuriem kā nozīmīgākie izceļami, pirmkārt, projekta “Pan Baltic Scope” ietvaros izveidoto Zaļās infrastruktūras jūrā koncepciju, kas ir unikāls projekts, jo jūras infrastruktūras jomā pasaulē piemēru gandrīz nav. Otrkārt, VARAM iepazīstinās ar Baltijas jūras reģiona valstu jūras plānojuma ģeoportālu BASEMAPS, kurā  pēc vienotas simboloģijas tiek attēloti visu Baltijas jūras reģiona valstu jūras plānojumi.

Programma 20.oktobrī:

·         VARAM eksperti prezentēs “Pan Baltic Scope” projekta ietvaros kopā ar partneriem izveidoto jūras zaļās infrastruktūras koncepciju un vadīs darba semināru Jūras Zaļā Infrastruktūra un tās loma JTP un klimata patvērumi (Marine Green Infrastructure and Its Role in MSP and Climate Refugia) vienotu pieeju zivīm nozīmīgo vietu noteikšanai un atspoguļošanai jūras telpiskās plānošanas vajadzībām. Vairāk informācijas pievienotajā saitē: /lat/darbibas_veidi/tap/lv/?doc=26497

·         Jūras un sauszemes mijiedarbības integrēšanu telpiskajā plānošanā (Integrating Land, Sea and Society into MSP: Economic and Social Impacts and Land-Sea Interactions) un šim jautājumam veltītājā darba seminārā, VARAM prezentēs Rīgas līča izpētes gadījuma rezultātus – Salacgrīvas tematisko pilot plānojumu jūras ūdeņu un piekrastes plānošanai, Vadlīnijas piekrastes (jūras un sauszemes) plānošanai vietējā līmenī Latvijā, ka arī sadarbībā ar Igauņu kolēģiem pārrunātus jautājumus par abu valstu piekrastes pašvaldību izaicinājumiem šajos jautājumos.

·         Darba seminārā JTP efektivitātes uzraudzības prakse un iespējas (Practices and Possibilities to Monitor Effectiveness of MSP) VARAM prezentēs Latvijas Jūras plānojuma paredzētus plānojuma uzraudzības un novērtēšanas principus.

 Visa foruma laikā:

-          Datu Apmaiņas aktivitātes ietvaros un VARAM vadībā tapis redzamākais projekta rezultāts - BASEMAPS portāls, kurā  pēc vienotas simboloģijas tiek attēloti visu Baltijas jūras reģiona valstu jūras plānojumi. Portāls tiks prezentēts interaktīvā veidā atsevišķā stendā, iesaistītie eksperti stāstīs par portālu visiem foruma apmeklētājiem. Saite uz portālu: https://basemaps.helcom.fi/

-          pie Latvijas informatīvā stenda tiks prezentēts Latvijas Jūras plānojums 2030 (apstiprināts 2019. gadā), kā arī projekts Land-Sea-Act jeb “Sauszemes-jūras resursu sasaiste Zilās izaugsmes sekmēšanai piekrastē”, kurā VARAM ir vadošais partneris starp 11 partneriem, kas īsteno šo projektu un tādējādi turpina Jūras un Piekrastes plānojumos uzsāktus darbus, attīstot zināšana, metodes un papildinot datus ceļā uz Eiropas Savienības (ES) Zilās izaugsmes stratēģijas principu īstenošanu. 

Vairāk informācijas par Forumu un arī tiešraides: http://www.panbalticscope.eu/mspforum/agenda/  Aicinām sekot līdzi arī sociālajos tīklos #MSPforum

Informāciju sagatavoja:
Margarita Vološina
Telpiskās plānošanas departaments
margarita.volosina@varam.gov.lv

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
10.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta