Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Rīgas aktīvie seniori un Nedzirdīgo biedrības biedri apgūst e-paraksta un e-pakalpojumu lietošanu
27.11.2019
Rīgas Aktīvo senioru apvienības (RASA) un Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) biedri dalībnieki kā pirmie nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji šonedēļ uzsāks digitālo aģentu mācības, kas tiek veidotas programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” ietvaros, apgūstot e-pakalpojumu, e-adreses, e-paraksta un citu digitālo rīku lietošanu.

Aktīvie Rīgas seniori un LNS dalībnieki digitālo aģentu mācībās uzzinās par e-pakalpojumu ieguvumiem un iespējām dažādas dzīves situācijas risināt elektroniski, e-paraksta lietošanu, e-adreses izveidošanu un citiem digitālajiem rīkiem, kas var noderēt ikdienā.

Nevalstiskās organizācijas ļoti bieži ir iedzīvotāja lielākais palīgs dažādus dzīves situāciju risināšanā un NVO pārstāvji sasniedz arī tos iedzīvotājus, kuri ikdienā reti apmeklē vai kuriem ir sarežģīti nokļūt līdz nepieciešamajām iestādēm. Tādējādi viņiem ir iespēja šo sabiedrības daļu izglītot par e-pakalpojumu priekšrocībām.

Par nepieciešamību NVO pārstāvjiem apgūt e-pakalpojumu lietošanu nesen uzsvēra arī programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” vēstnese, labdarības organizācijas ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, uzsverot, ka īpaši labdarības organizācijām ir ļoti svarīgi taupīt resursus, izmantojot pieejamos digitālos risinājumus. “Mēs bijām aprēķinājuši, ka tikai pasta pakalpojumos vien tērējam vairākus simtus eiro mēnesī. Tādēļ līgumus ar palīdzības saņēmējiem sākām parakstīt elektroniski un šādā veidā viņiem arī nosūtīt. Un otrā pusē cilvēkiem rodas nepieciešamība to visu apgūt. Viņi dodas pie jau minētajiem digitālajiem aģentiem, kuri ļoti pacietīgi stāsta, rāda un šādā veidā cilvēki apgūt jaunas digitālās prasmes,” pieredzi ar e-pakalpojumiem aprakstīja  R. Dimanta.

Pēc mācību kursa pabeigšanas gan RASA, gan LNS biedri kļūs par “digitālajiem aģentiem” un varēs sniegt padomu e-pakalpojumu lietošanā gan savas organizācijas biedriem, gan cilvēkiem, kas vēršas pie NVO dažādu jautājumu risināšanai.

Programmā jau pašlaik ir apmācīti vairāk nekā 4500 digitālie aģenti – valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, skolotāji, bibliotekāri, žurnālisti. Sev tuvāko digitālo aģentu var atrast Digitālo aģentu kartē.

Papildu informācija:
Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.


Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr.2.2.1.1/17/I/015 “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta