Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Klātienē novērtētas konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” pašvaldības - finālistes
11.12.2019

No 27. novembra līdz 5. decembrim norisinājās konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” trešā kārta. Tās laikā konkursa vērtēšanas komisija klātienē apmeklēja desmit konkursa finālam nominētās pašvaldības un izvērtēja, kuras no tām ir pelnījušas saņemt uzvarētājas titulu.

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” trešās kārtas rezultātā konkursa vērtēšanas komisijas locekļu individuālais vērtējums noteiks vidējo vērtējumu katrai no finālā nominētajām pašvaldībai. Par uzvarētāju katrā pašvaldību grupā kļūs pašvaldība ar augstāko vidējo vērtējumu. Kura būs šī gada “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019” un piecas “Ģimenei draudzīgākās pašvaldības 2019” noskaidrosies 16. decembrī, svinīgā apbalvošanas ceremonijā Latvijas Mākslas akadēmijā. Vairāk informācijas par konkursu: www.vietagimenei.lv.

Atbilstoši konkursa nolikumam konkursa otrās kārtas laureātiem – desmit pašvaldībām (divām katrā plānošanas reģionā) – konkursa trešajā kārtā klātienē bija jāuzņem konkursa vērtēšanas komisija, stāstot un rādot, kāpēc nominētā pašvaldība uzskatāma par ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā. Pašvaldībām bija jānodrošina prezentācija un vismaz vienas ģimenei draudzīgas vietas/ objekta apskate vai piedalīšanās ģimeņu pasākumā, tajā skaitā parādot kādas izglītības iestādes ēdināšanas vietas piedāvājumu. Vizītēs piedalījās konkursa vērtēšanas komisijas pārstāvji no VARAM, Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, sadarbības platformas “Demogrāfisko lietu centrs”, nodibinājuma “Fonds Mammām un Tētiem”. Vizītēs tika precizēti pabalstu un atbalsta veidi ģimenēm ar bērniem, kā arī pakalpojumu un iespēju daudzums iedzīvotājiem dažādās vecuma grupās.

27. novembrī komisija devās uz Zemgales plānošanas reģiona pašvaldībām. Iecavas novada pašvaldība ģimenei draudzīgu vidi veido gan piedāvājot daudz un dažādus bezmaksas interešu un izglītības pulciņus, gan arī veicinot iedzīvotāju aktīvu iesaisti un uzklausot viņu priekšlikumus, kā rezultātā pēc iedzīvotāju iniciatīvas novadā radīti jauni rotaļu laukumi, nodarbības dažādām vecuma grupām, kas tiek kupli apmeklētas. Krustpils novada pašvaldība savas rūpes par  ģimenēm pierāda ar progresīviem bērnu piedzimšanas pabalstiem un aktivitātēm, kurās iesaista jauniešus. 28. novembrī konkursa vērtēšanas komisija apmeklēja finālistes Latgalē. Ludzas novada pašvaldība iepazīstināja ar mūsdienīgo tehnisko nodrošinājumu skolā un piedāvājumu jaunajām ģimenēm ar bērniem, kam prioritārā kārtībā ir iespēja īrēt pašvaldības dzīvokļus. Līvānu novadā komisija varēja pārliecināties par attīstītu infrastruktūru un pašvaldības centieniem par prioritāti novadā izvirzīt izglītību, kas atspoguļojas izcilos sasniegumos mācībās, par ko tiek piešķirtas vērtīgas naudas balvas sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem.        

2. decembrī konkursa komisija viesojās Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldībās. Cēsu novada pašvaldība, domājot par savu tēlu plašākā mērogā, veido tādu piedāvājuma un iespēju klāstu (izglītībā, sportā, kultūrā), kas daudzus ārpus valsts dzīvojošos iedzīvotājus vilina atgriezties uz dzīvi Cēsu novadā. Smiltenes novada pašvaldība piedāvā izglītības iespējas, sākot no pirmsskolas izglītības, beidzot ar augstāko un profesionālo izglītību, un pasākumos liek uzsvaru uz latvisko dzīvesziņu. Ražošanas attīstība veicina kopējo labklājības līmeni novadā.             

3. decembrī konkursa komisija viesojās Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībās. Ādažu novada pašvaldībā vairāk nekā puse budžeta izdevumu (57.1 %) tiek virzīti izglītības mērķu sasniegšanai, piedāvājot arī  alternatīvās izglītības iespējas. Unikāls fakts ir tas, ka visos pašvaldības bērnudārzos un skolās ir pieejams baseins. Stopiņu novada pašvaldības rūpes par ģimenēm izpaužas sapratnē par to, kas nepieciešams ģimenēm ar bērniem: pašvaldība sniedz daudzveidīgu atbalstu, jau sākot ar brīdi, kad ģimenē ienāk bērniņš. Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumi tiek piemēroti 15 dažādām NĪN atvieglojumu saņēmēju kategorijām un ģimenēm, pat tad, ja tajās aug tikai viena atvasīte.      

5. decembrī konkursa vērtēšanas komisija apmeklēja Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības. Ventspils pilsēta izceļas ar inovācijām infrastruktūrā, ar tehnoloģiju pielietojumu un digitālo prasmju attīstīšanas iespējām. Pilsētā ir 36 rotaļu laukumi un divas lielas bērnu pilsētiņas, kur katru svētdienu noris kāds pasākums bērniem. Grobiņas novada pašvaldība veicina aktivitātes veselīgam dzīvesveidam un koncentrējas uz izglītības kvalitātes nodrošināšanu, turklāt apbalvo skolēnus par viņu pašizaugsmi. Jauninājums novadā ir 2019. gadā ieviestais atbalsts bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem.

Konkursa lieldraugs: tirdzniecības centrs “Alfa”.      
Konkursu atbalsta: plašākais pakomātu tīkla nodrošinātājs Baltijā “Omniva”,
ģimenes uzņēmums “ViKrEm”, Latvijas vecāku organizācija
“mammamuntetiem.lv”, CSDD Rīgas Motormuzejs, “Atsaucīgo māmiņu forums”, mīlētākais saldumu zīmols “Laima”, bērnu rotaļu laukumu
izgatavotājs SIA “Jūrmalas Mežaparki”, mobilo sakaru pakalpojumu sniedzējs
“TELE2”.      

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” norisinās jau trešo gadu, un tā mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Tīmekļvietnē  www.vietagimenei.lv ikviens var iepazīties ar pašvaldību sniegto informāciju par to daudzveidīgajām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Vārpiņa
VARAM Reģionālās politikas departamenta vecākā eksperte

Papildu informācija:

Ilze Aizsila      
NORDS PORTER NOVELLI
projektu vadītāja
Tel.: +371 27330607
E-pasts: ilze.aizsila@porternovelli.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
24.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta