Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latvija un Igaunija attīstīs sadarbību un informācijas apmaiņu radiācijas drošības un kodoldrošības jomās
03.03.2020

Otrdien, 2020. gada 3. martā, Latvijas Republikas Valsts vides dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne – Ansberga un Igaunijas Republikas Vides pārvaldes ģenerāldirektors Riho Kupparts (Riho Kuppart) parakstīja memorandu par ciešāku sadarbību un informācijas apmaiņu radiācijas drošības un kodoldrošības jomās.

Sadarbības memorands paredz attīstīt sadarbību un informācijas apmaiņu starp atbildīgajām iestādēm likumdošanas, gatavības un rīcības radiācijas avārijās, radioaktīvo atkritumu apsaimniekošanas un radiācijas monitoringa jomās, kā arī dalīties ar pieredzi un zināšanām, organizējot kopīgas mācības radiācijas drošības uzraudzības jautājumos.

Valsts vides dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga: “Sadarbība, pieredzes un zināšanu apmaiņa ir bieži nenovērtēts instruments iestādes spēju stiprināšanai.  Mūsuprāt, sadarbība attīstīšana radiācijas drošības un kodoldrošības jautājumos, īpaši informācijas apmaiņas jomā, ir būtisks nosacījums iestāžu kompetences pilnveidošanai, un valstu gatavībai rīkoties radiācijas avārijās. Attīstot ciešāku sadarbību starp Latvijas un Igaunijas kompetentajām iestādēm radiācijas drošības uzraudzības un kontroles jomā, ne tikai paaugstināsim mūsu valstu gatavību rīkoties ārkārtas situācijās, bet kopumā stiprināsim visa reģiona drošību.”

Igaunijas Vides pārvaldes ģenerāldirektors Riho Kupparts: “Kaimiņvalstu sadarbība radiācijas un kodoldrošības jomā ir būtiska, lai palielinātu mūsu kolektīvo spēju novērst radiācijas ārkārtas situācijas un palielinātu mūsu sagatavotību kopējai ārkārtas reaģēšanai. Cita starpā sadarbības līgums nodrošina pamatu ikdienas komunikācijai un sadarbības organizēšanai. Plašākā nozīmē laba sadarbība radiācijas drošības jomā ar mūsu kaimiņiem palīdzēs nodrošināt mūsu pilsoņu drošību un aizsargāt mūsu kopējo dzīves vidi. Pagājušajā gadā mēs parakstījām līdzīgu sadarbības memorandu ar Somijas Radiācijas centru.”

Latvijā valsts uzraudzību un kontroli radiācijas drošības un kodoldrošības jomā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā nodrošina Radiācijas drošības centrs, kas ir Valsts vides dienesta struktūrvienība.

Kristīne Kļaveniece
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Valsts vides dienests
Tel. +371 25780460/ 26417267
E-pasts: mediji@vvd.gov.lv
www.vvd.gov.lv

 

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.04.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta