Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM un padotības iestādes darbu nepārtrauktību nodrošina, izmantojot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas
26.03.2020
Rīga, 2020.gada 26.martā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) un tās padotības iestādēs, ievērojot ārkārtējo situāciju un ar to saistītos drošības pasākumus, darba procesu nepārtrauktība tiek nodrošināta, izmantojot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas.

Ministrija sadarbībā ar Valsts kanceleju ir izstrādājusi un citām valsts un pašvaldību iestādēm izsūtījusi vadlīnijas, kā organizēt darbu ārkārtējās situācijas laikā. Tajās apkopoti ieteikumi attālināta darba risinājumiem, piemēram, konferenču vai sapulču organizēšana tiešsaistē, nepieciešamais tehniskais aprīkojums un tā potenciālās izmaksas. VARAM jau iepriekš sava darba organizācijā ir izmantojusi vadlīnijās norādītās iespējas un arī pašreizējā situācijā tās turpina izmantot.

VARAM un padotības iestāžu darbiniekiem ir nodrošināta attālināta piekļuve darba dokumentiem, izmantojot Microsoft piedāvātās “mākoņu” datu krātuves iespējas, sapulces un citas apspriedes rīkotas Microsoft programmā “Teams”. Dokumentu apriti atvieglo eParaskta un e-adreses sniegtās iespējas. Tāpat šajā laikā attālināti tiek organizēts personāla atlases process, piemēram, Valsts vides dienestā un ministrijā klātienes kandidātu atlases intervijas tiek aizstātas ar attālinātām video intervijām tiešsaistē.

Attālināti strādā arī ministrs Juris Pūce, kurš līdz 30. martam atrodas pašizolācijā. Taču arī ministrs aktīvi turpina darbu gan valdībā, gan veicot ikdienas pienākumus ministrijā, sanāksmēm pieslēdzoties digitāli.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!): “Ministrija, apzinoties bīstamību COVID 19 izplatībā un ņemot vērā valdības rīkojumā minēto, iespēju robežās organizē darbu attālināti – gan sniedzot iespēju darbiniekiem pieteikties attālinātam darbam no mājām, gan izmantojot tehnoloģiju iespējas videosanāksmju organizēšanā, lai izvairītos no vairāku darbinieku atrašanās ilgstoši vienā telpā. Ministrija un tās padotības iestādes ātrā laikā ir atradušas veidus kā modernās tehnoloģijas var vēl vairāk integrēt ikdienas darbā un līdz ar to nodrošināt veicamo pienākumu un darba uzdevumu pildīšanas nepārtrauktību. Tāpat ministrija ir izstrādājusi vadlīnijas gan valsts pārvaldei, gan pašvaldībām, kā veiksmīgāk pielāgoties attālināta darba nepieciešamībai, arī informējuši iedzīvotājus par iespējām pakalpojumus saņemt digitāli. Eiropas Savienībā Latvija ir valsts ar augstu digitālā brieduma pakāpi un šobrīd tehnoloģiju radītās iespējas jāprot izmantot pēc iespējas plašāk." 

Arī VARAM padotības iestādēs ir ieviesti drošības pasākumi tā, lai netiktu kavēti aktuālie darba uzdevumi. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) klientu apkalpošana norit attālināti, pārtraukti un atcelti publiskie pasākumi. Taču piekrastes rajonos dabas izglītības speciālisti strādā, lai sniegtu konsultācijas par liedagā sastaptajiem roņu mazuļiem, nogādātu ievainotus dzīvniekus drošībā un izvietotu informatīvus materiālus ar ieteikumiem iedzīvotājiem. Ir ieviesti drošības pasākumi Līgatnes dabas takās, apmeklētājiem biļetes jāiegādājas iepriekšpārdošanā www.bilesuserviss.lv.  DAP arī īpaši aicinājusi sabiedrību izmantot mobilās lietotnes “Dabas tūrisms” piedāvātās plašās iespējas atpūtai dabā. Tāpat DAP atgādina – dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!

VVD pēdējā gada laikā būtiski efektivizējis savu darbu, ieviešot  jaunas pieejas un mūsdienu risinājumus. Ārkārtējās situācijas laikā jaunie risinājumi tiek izmantoti vēl plašāk, lai, ievērojot noteiktos drošības un piesardzības pasākumus, kvalitatīvi veiktu savas funkcijas. Piemēram, veicot kontroles pasākumus piesārņojuma, atkritumu un dabas resursu izmantošanas jomās, īpaši zemes dzīļu izmantošanas uzraudzībā, sākotnēji tiek veikta attālināta informācijas ieguve no operatora un dažādām informācijas sistēmām,  tad padziļināta datu analīze, atliekot objekta apskati klātienē vai, ja iespējams, organizējot bez operatora klātbūtnes. Jaunā pieeja padziļinātai informācijas analīzei ļauj pamanīt neatbilstības, kas klātienes apsekošanas laikā iepriekš nebija konstatētas, tādejādi uzlabojot pārbaudes kvalitāti. Zvejas kontrolē iekšējos un Baltijas ūdeņos arvien plašāk tiek izmantoti dažādi tehnoloģiskie risinājumi, piemēram, makšķernieku kontrolei aktīvāk kā līdz šim tiek izmantoti bezpilota lidaparāti. Arī šobrīd intensīvi tiek apsekoti ūdensobjekti un izņemti nelikumīgie zvejas rīki. Tāpat visu atļauju izsniegšanas process pilnībā realizēts ar e-pakalpojumu un elektronisko dokumentu pamata. Kopš 12. marta VVD ierobežota klientu konsultēšana un apmeklētāju pieņemšana klātienē, nodrošinot konsultācijas attālināti.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) nodrošina visus novērojumus tādā pašā režīmā kā iepriekš. Vides monitoringa izpilde norit plānotajā gaitā: automatizēto staciju mērījumu dati tiešsaistē tiek nosūtīti uz centralizētām datu savākšanas sistēmām, nododot tos tālāk visiem gala lietotājiem, un tiek nodrošināta fizisko paraugu ievākšana un nodošana Laboratorijā uz analīzēm. Sinoptiķi strādā klātienē, nodrošinot ar informāciju un atbalstu visas tautsaimniecības jomas (aviācija, transports, loģistika, civilā aizsardzība, enerģētika, u.c.). Līdz 2020. gada 14.aprīlim ir slēgts Valsts ģeoloģijas fonds un Vides datu arhīvs, bet Klientu apkalpošanas centrs turpina darbu ievērojot noteiktos piesardzības pasākumus. Joprojām iestādē var nodot vides paraugus laboratorijai. LVĢMC nodrošina bezkontakta vides paraugu (ūdens, augsne u.c.) nodošanu. Tāpat LVĢMC laboratorijā joprojām tiek veikti ikdienas darba pienākumi – individuālo dozimetru nomaiņa, vides paraugu nodošana testēšanai un citu pieteikumu pieņemšana. Visos gadījumos tiek ievēroti valstī noteiktie drošības pasākumi.

Latvijas Dabas muzejs apmeklētājiem ir slēgts līdz 14.aprīlim, taču darbi muzejā turpinās – tiek atjaunotas ekspozīcijas un veikti priekšdarbi jaunu ekspozīciju pilnveidošanai. Muzejs aicina sabiedrību uzdot jautājumus muzeja Facebook lapā (@Latvijasdabasmuzejs) par dabā redzētiem augiem, dzīvniekiem, sēnēm, uz jautājumiem atbildes sniegs muzeja speciālisti.

Nacionālā botāniskā dārzā apmeklētājiem līdz 14.aprīlim apmeklētājiem ir slēgta oranžērija. Taču joprojām atvērta ir dārza teritorija, tajā apmeklētāji var izbaudīt pastaigas svaigā gaisā, ievērojot vismaz 2m distanci.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 20200305, 67026533
e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.04.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta