Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Pūce Viļānu novada pašvaldības vadītājai pieprasa paskaidrojumus par ārkārtējās situācijas laikā noteikto aizliegumu nepietiekamu uzraudzību
17.04.2020
Rīga, 2020.gada 17.aprīlī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasījis paskaidrojumus Viļānu novada domes priekšsēdētājai Jekaterinai Ivanovai par iespējamiem Ministru kabineta (MK) rīkojuma “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” nepietiekamas uzraudzības iemesliem un pašvaldības bezdarbību. Tāpat ministrs uzdevis skaidrot Viļānu novada pašvaldības policijas rīcību, neievērojot ar likuma “Par policiju” noteiktos pienākumus. Ministrs uzver, ka pašvaldībai nekavējoties jānodrošina MK rīkojumā noteiktās prasības un drošības pasākumi sabiedrības veselības aizsardzībai.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) saņemta informācija par 4. aprīlī Viļānu novada pašvaldībā notikušo iespējamo ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumu, kad Raiņa ielā esošajā spēļu un izklaides laukumā notikusi masveida cilvēku pulcēšanās. Iesniegumā ministrijai minēts, ka tobrīd laukumā atradās vairāk nekā 20 jauniešu. Pašvaldības iedzīvotāji, kuri pamanīja cilvēku pulcēšanos, nekavējoties ziņojuši Viļānu novada pašvaldības policijai par MK rīkojumā noteiktā ierobežojuma pārkāpumu, taču policijas amatpersonas notikuma vietā neieradās.  Izvērtējot VARAM rīcībā esošo informāciju, secināms, ka Viļānu novada pašvaldības policija, saņemot ziņas par pārkāpumu, kurš apdraud personu vai sabiedrības drošību, neveica arī informācijas reģistrēšanu, kā arī nenodrošināja saņemtās informācijas nodošanu Valsts policijā. Informāciju par iespējamiem likuma pārkāpumiem Viļānu novada pašvaldībā ministrija nosūtījusi Valsts policijai. 

Par policijas bezdarbību 6. aprīļa domes ārkārtas sēdē informēta arī pašvaldības priekšsēdētāja J. Ivanova, taču aktīva rīcība nav sekojusi, bet, balstoties uz iesniegumā apgalvoto, pašvaldības vadītāja attaisnojusi policijas rīcību un attieksmi. 

Saskaņā ar MK 2020. gada 12.marta rīkojuma “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, ir noteikti ierobežojumi  personām, atrodoties publiskās vietās, tostarp, pienākums ievērot savstarpēju divu metru distanci un ievērot citus noteiktos sociālās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus. Par ārkārtas situācijas stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu personai draud administratīvā atbildība vai kriminālatbildība. Ievērojot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas kompetenci pašvaldību darbības pārraudzībā, J. Pūce jau šī gada 16. martā visām pašvaldībām nosūtīja vēstuli, kurā lūdza iepazīties ar valdības rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un nodrošināt, ka pašvaldības un tās iestāžu darbībā un jautājumos, ko savā teritorijā pārrauga pašvaldība (t.sk. organizē un nodrošina), tiek ievērotas MK rīkojumā noteiktās prasības un izvērtētas iespējas nodrošināt piesardzības pasākumus sabiedrības veselības aizsardzībai.

Pašvaldībai jākontrolē savu iestāžu darbība, tostarp, īpaši ārkārtējās situācijas laikā, jāgādā, lai netiktu apdraudēta iedzīvotāju veselība, jānodrošina pēc iespējas plašāka kontrole un jāīsteno pasākumi, kas to nodrošina. Pašvaldībai kā atvasinātai publiskai personai un valsts varas nesējai ir jārīkojas tiesiski un jārada kompetentas, efektīvas un cienījamas pārvaldības paraugu. 

Likums “Par pašvaldībām” nosaka, ka viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir piedalīties sabiedriskās kārtības nodrošināšanā. Viļānu novada pašvaldības vadītājai ministram J. Pūcem paskaidrojums jāiesniedz septiņu dienu laikā.

Papildu informācija:
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026478, e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
02.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta