Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM organizē tiešsaistes semināru par pašvaldību domes sēžu attālinātu norisi ārkārtējās situācijas laikā
22.04.2020

Rīga, 2020.gada 22. aprīlī – Lai veicinātu pašvaldību informētību par domes attālinātā darba iespējām un attālināto domes sēžu laikā pieņemto lēmumu tiesiskumu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) organizē tiešsaistes semināru (vebināru), kurā sniegs praktiskus ieteikumus attālināta darba organizēšanai, kā arī informēs par iespējām iegūt elektronisko parakstu. Vebinārs notiks š.g. 23. aprīlī tiešsaistē, izmantojot Microsoft Teams vidi.

Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un COVID-19 inficēto skaita pieaugumu, būtiska ir pašvaldības darba nepārtrauktība, vienlaikus pasargājot savus darbiniekus, kā arī sabiedrību no inficēšanās riska. Tāpēc ministrija jau š.g. 24.martā visām pašvaldībām izsūtīja vēstuli ar informāciju par domes un komiteju sēžu attālinātas norises nodrošināšanas juridiskajām un tehniskajām iespējām. Papildus ministrija izstrādājusi un publicējusi mājaslapā metodiskās vadlīnijas attālinātu sanāksmju un konferenču organizēšanai valsts un pašvaldību iestādēs, ņemot vērā iestāžu tehnisko nodrošinājumu, biroja programmatūru un iespējamās iestāžu atšķirības lietotņu izvēlē.

Aptaujājot pašvaldības ar mērķi noskaidrot, cik pašvaldību ir izmantojušas iespēju rīkot domes sēdes attālināti un vai tām ir radušās kādas grūtības šajā procesā, ministrija secinājusi, ka nepieciešams organizēt vēl papildu informatīvo atbalstu. Ministrijā ir saņemtas arī vairāku pašvaldību deputātu sūdzības par līdzšinējo darba organizēšanu pašvaldībās ārkārtējās situācijas laikā, tāpēc ar tiešsaistes semināra palīdzību ministrija vēlas panākt vienotu izpratni par attālinātu domes sēžu organizēšanu, sniedzot informāciju un konsultējot par normatīviem aktiem un drošības aspektiem atbilstošām iespējām lēmumu pieņemšanā, kā arī deputātu balsojumu norisē. Vebinārā ministrijas pārstāvji skaidros, kā pašvaldībām organizēt attālinātas domes sēdes un sniegs informāciju, kā pieņemt domes lēmumus ārkārtējās situācijas laikā atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām. Tāpat valsts akciju sabiedrības “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” pārstāvis informēs par iespējām domes deputātiem iegūt elektronisko parakstu attālināta darba veikšanai. Vebinārs notiks š.g. 23. aprīlī plkst. 12.00 Microsoft Teams vidē. Pieeja vebināram būs iespējama gan Microsoft Teams lietotnē, gan izmantojot interneta pārlūkprogrammu.

Ministrija visām pašvaldībām ir nosūtījusi uzaicinājumu dalībai seminārā. Tāpēc par pieteikšanos semināram pašvaldību pārstāvjiem jāinteresējas savā pašvaldībā.

Ministrija aicina pašvaldības izmantot esošo situāciju, kas iestādēm diktē nepieciešamību veikt izmaiņas darba organizācijas procesos un kultūrā, kā ilgtermiņa investīciju darba organizācijas pilnveidē, tādējādi radot efektīvāku un elastīgāku valsts pārvaldes darbu kopumā.

Ja mediju pārstāvjiem ir interese piedalīties seminārā, tam var pieteikties, rakstot uz e-pastu prese@varam.gov.lv līdz 22.aprīļa plkst. 16.00.

Papildu informācija:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 20200305; 67026533,
e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
02.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta