Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Pūce: Babītes novadā nekavējoties jānodrošina ūdenssaimniecības pakalpojumi atbilstoši likumam
28.04.2020
Rīga, 2020.gada 28.aprīlī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) Babītes novada domes priekšsēdētājam Andrejam Encem pieprasa nekavējoties sakārtot ūdenssaimniecības pakalpojuma nodrošināšanu atbilstoši normatīvajiem aktiem, kā tas pašvaldībai norādīts arī Administratīvās rajona tiesas lēmumā. Tāpat ministrs pieprasījis sniegt paskaidrojumus par iemesliem, kāpēc joprojām netiek ievēroti Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā noteiktie pašvaldības pienākumi.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs J. Pūce: “Pašvaldībai jāstrādā iedzīvotāju interesēs un jāveic tie likumā noteiktie pienākumi, ko iedzīvotāji nevar īstenot kopīgi, tostarp jānodrošina ūdenssaimniecības pakalpojumus. Pieprasu pašvaldības vadītājam nekavējoties nodrošināt ūdenssaimniecības pakalpojumus atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Nav pieņemami, ka domes priekšsēdētājs ilgstoši nepilda ne likuma normas, ne tiesas lēmumu. Ņemot vērā šos pārkāpumus, ir jautājums, vai domes priekšsēdētājs atbilst saviem amata pienākumiem.”

Pūce jau 2019. gada 7. februārī un atkārtoti 17.aprīlī vēstulē Babītes novada domei prasīja paskaidrojumus par ūdenssaimniecības pakalpojumu nesakārtošanu, kā arī tiesisko regulējumu ūdenssaimniecības jomā Babītes novadā. Ministrija vairākkārtīgi norādījusi, ka pašvaldības vadībai jānodrošina iedzīvotāju tiesības uz šo nozīmīgo pakalpojumu Babītes novadā. VARAM jau atkārtoti konstatējusi nozīmīgus pārkāpumus Babītes novada domes darbībā, ministrijas rīcībā ir informācija, ka joprojām līgumattiecības ar visiem pakalpojumu sniedzējiem nav sakārtotas, un ūdenssaimniecības pakalpojumi nodrošināti vien daļai iedzīvotāju. 

Tāpat ministrija vērš uzmanību, ka 2018. gada augustā tiesā iesniegta komersanta sūdzība, kuru izskatot pagājušā gadā 14. oktobrī Administratīvajā rajona tiesā pieņemts blakus lēmums, kas norāda uz Babītes domes atbildību likumā noteikto ūdenssaimniecības jautājumu risināšanā pašvaldības teritorijā. Lēmumu dome nav pārsūdzējusi un tas ir stājies spēkā. Tiesas vērtējumā blakus lēmumā dotais izvērtējums norāda uz normatīvajiem aktiem neatbilstošu ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas kārtību, uz ko arī ministrija vairākkārt norādījusi Babītes novada domes priekšsēdētājam. Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma 6.panta pirmā daļa noteic, ka vietējā pašvaldība organizē ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu savā administratīvajā teritorijā.

Ministrijas sarakste ar Babītes novada domi par ūdenssaimniecības pakalpojumu organizēšanu Babītes novadā, prasot pašvaldības pienākumu ievērošanu, ilgst jau vairāk nekā divus gadus. No Babītes novada iedzīvotājiem atkārtoti tiek saņemtas sūdzības par ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēju rīcību, kā arī par to, ka pašvaldība neiesaistās problēmu risināšanā, neslēdz līgumu ar ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēju un nenosaka maksu par šiem pakalpojumiem.

Saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 93. panta pirmo daļu, ja domes priekšsēdētājs nepilda likumos noteiktos pienākumus, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs pēc tam, kad ir saņemts attiecīgā domes priekšsēdētāja paskaidrojums, ar motivētu rīkojumu var atstādināt viņu no amata pienākumu pildīšanas. Atbilstoši likuma “Par pašvaldībām” 93. panta otrajai daļai, domes priekšsēdētājam septiņu dienu laikā pēc tam, kad saņemts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pieprasījums, ir pienākums sniegt rakstveida paskaidrojumu par pieļautajiem Satversmes, likumu un Ministru kabineta noteikumu pārkāpumiem vai arī par tiesas sprieduma nepildīšanas iemesliem.

Papildu informācija:
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026478, e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
02.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta