Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Valsts vides dienests uzsāks tiešsaistes videokameru izmantošanu atkritumu plūsmu kontrolei
06.05.2020
Valsts vides dienests (VVD), turpinot īstenot jaunu pieeju piesārņojuma kontrolei, uzsācis tiešsaistes videonovērošanas izmantošanu atkritumu plūsmas kontrolei. Par VVD īstenotajiem un plānotajiem pasākumiem efektīvai piesārņojuma kontrolei, jo īpaši atkritumu apsaimniekošanas jomā, otrdien, 2020.gada 5. maijā, VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne – Ansberga informēja Vides konsultatīvo padomi.

Pirmā tiešsaistes videokamera uzstādīta “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra”” (AAS Piejūra) atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijas teritorijā Tukumā, Dienvidu ielā 1, kur marta beigās izcēlās ugunsgrēks.

Tiešsaistes videokamera ne tikai fiksēs katru no teritorijas izbraucošo kravas automašīnu, papildus reģistrējot datus par transporta reģistrācijas numuriem, bet arī pārraidīs šos datus uz VVD serveri. 

Ņemot vērā, ka VVD turpina darbu pie videi nodarītā kaitējuma aprēķina, kas radies ugunsgrēka laikā AAS Piejūra atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijā Tukumā, iegūtos datus apstrādās VVD inspektori, analizējot atkritumu plūsmu un nosakot faktisko atkritumu apjomu šajā teritorijā. Vienlaikus VVD veiks uzraudzību, lai pārliecinātos, ka visi no AAS Piejūra atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijas Tukumā izvestie bojātie materiāli tiek aizvesti uz atkritumu poligonu “Janvāri” Talsos. 

Savukārt, turpinot darbu pie efektīvākas piesārņojuma kontroles, VVD plānojis ieviest jaunu IT risinājumu – Datorredzes tehnoloģiju, kas ļaus ne tikai fiksēt, bet arī datorizēti identificēt iespējamos pārkāpumus atkritumu pārvadājumu jomā. Šis risinājums pirmajā posmā ļaus identificēt automašīnas pēc noteiktiem parametriem, bet jau nākamajos posmos plānots sasaistīt šos datus ar Atkritumu pārvadājumu uzskaites valsts informācijas sistēmu (APUS). Tādējādi būs iespējams automātiski pārbaudīt vai komersants sistēmā ir reģistrējis (t.i. aizpildījis atkritumu pārvadājuma reģistrācijas karti – pavadzīmi) konkrēto atkritumu  pārvadājumu un sniedzis detalizētu informāciju par to (piemēram, pārvadājuma uzsākšanas laiku, pārvadājamo atkritumu veidu un apjomu).

 

Kristīne Kļaveniece
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Valsts vides dienests
Tel. +371 25780460/ 26417267
E-pasts: mediji@vvd.gov.lv
www.vvd.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi!
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
05.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta