Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Saeima pieņem grozījumus Latgales reģionālās attīstības veicināšanai
14.05.2020
Rīga 2020.gada 14.maijā – Saeima galīgajā lasījumā pieņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzītos likumprojektus “Grozījumi Latgales speciālās ekonomiskās zonas likumā” un "Grozījumi likumā "Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās"", kas paredz vairākus risinājumus Latgales speciālās ekonomiskās zonas darbības uzlabošanai.

Likumprojekti paredz pilnveidot atbalstu uzņēmējiem, kas pieejams Latgales speciālajā ekonomiskajā zonā.  Latgales speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības var pretendēt uz tiešo nodokļu atvieglojumiem līdz pat 80% no uzņēmuma ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa. Līdz šiem nodokļu atvieglojumi bija pieejami par ieguldījumiem pamatlīdzekļos, proti par materiālajiem un nemateriālajiem ieguldījumiem.

Grozījumi paredz paplašināt atbalstu, kā arī iespēju kapitālsabiedrībām pretendēt arī uz tiešo nodokļu atvieglojumiem par ieguldījumiem algu izmaksās jaunās darba vietās:

Algu izmaksas par jaunizveidotajām darba vietām ietver bruto algu pirms nodokļu nomaksas un ir rēķināmas par divu gadu periodu, ietverot darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Jaunās darba vietas mazie vidējie uzņēmumi saglabā trīs gadus, lielie komersanti –  piecus gadus

Lai sekmētu nodarbinātības pieaugumu un ekonomisko aktivitāti Latgales reģionā, katru darba vietu kapitālsabiedrība nodrošinās ar nodarbināto, kura deklarētā dzīvesvieta ir Latgales plānošanas reģionā.

Vienlaicīgi kapitālsabiedrībām speciālajās ekonomiskajās zonās un brīvostās, kuru darbība nav saistīta ar enerģijas kā produkta ražošanu un tirdzniecību, ir atbalstīta enerģijas ražojošo iekārtu izmaksu ietveršana ieguldījumu aprēķinā, atbilstoši Eiropas Komisijas sniegtajam skaidrojumam.

Savukārt, ņemot vērā straujo informācijas tehnoloģiju jomu attīstību un nozīmi Latvijas tautsaimniecībā, turpmāk kapitālsabiedrībām speciālajās ekonomiskajās zonās un brīvostās varēs piešķirt atbalstu arī par ieguldījumiem informācijas tehnoloģiju programmatūrā.

Papildu informācija:

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 20200305; 67026533, 
e-pasts: prese@varam.gov.lv 
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
05.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta