Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Mežu īpašniekiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos
17.01.2007 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Līdz ar jauna gada sākumu un pirmajām izmaksātajām atlīdzībām sarosījušies tie īpašnieki, kuru meža īpašumi atrodas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās vai mikroliegumos. Dabas aizsardzības pārvaldē, kas ir atbildīgā institūcija par atlīdzību aprēķinu un izmaksu, vēršas ar vien vairāk mežu īpašnieku, lai uzzinātu ko vairāk gan par atlīdzības saņemšanas nosacījumiem, gan lai iesniegtu nepieciešamo informāciju. Lai atvieglotu Dabas aizsardzības pārvaldes darbu un paātrinātu iesniegumu izskatīšanas procesu, īsumā atgādināsim būtiskāko.

Svarīgi !

Atlīdzības aprēķins neattiecas uz saimnieciskās darbības ierobežojumiem upju un ezeru, ceļu, elektrolīniju u.c. aizsargjoslās. Atgādinām, ka iespēja saņemt naudas atlīdzību attiecas tikai uz tiem īpašniekiem, kuri nedrīkst veikt jebkādu mežsaimniecisko darbību (izņemot kailcirti!), kuru meža īpašumiem ir galvenās vai kopšanas cirtes aizliegums visa gada laikā.

Informācija, kas nepieciešama.

Kad zemes īpašnieks ar tuvākās mežniecības palīdzību ir pārliecinājies, ka viņa īpašums tiešām atrodas valsts izveidotā īpaši aizsargājamā dabas teritorijā un, ka spēkā esoša ir īpašumā veiktā meža zemju inventarizācija un augstāk minētie ierobežojumi, – Dabas aizsardzības pārvaldē jāiesniedz iesniegums brīvā formā. Iesniegumu, kurā norādīta īpašuma atrašanās vieta un zemes kadastra apzīmējums un kuram pievienota notariāli apstiprināta zemesgrāmatas kopija, pieņemam arī pa pastu. Šī iespēja ir noderīga tiem, kas dzīvo no galvaspilsētas attālākās vietās.

Lai paātrinātu iesniegumu izskatīšanu un lēmuma pieņemšanu, Dabas aizsardzības pārvaldei adresētajam iesniegumam jāpievieno meža zemju plāna kopiju un zemes īpašnieka kontakttālruņa numuru.

Savukārt, lai izvairītos no pārpratumiem pašā meža vērtēšanas procesā, - īpašniekam pirms iesnieguma rakstīšanas būtu jāpārliecinās, ka īpašuma robežas ir dabā redzamas – atzīmētas ar stigojumu, kupicām vai krāsojumu.

 

Gaidām iesniegumus no zinošiem mežu īpašniekiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos, kas vēlas saņemt atlīdzību par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem.

Mūsu adrese pasta sūtījumiem: Dabas aizsardzības pārvalde. Eksporta iela 5, Rīgā LV – 1010. Par apmeklējuma laiku nepieciešams iepriekš vienoties pa tālr: 7509766

Ja nepieciešama papildus informācija vai rodas jautājumi - adresējiet tos uz  e-pastu: dap@dap.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
29.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta