Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Rīgā notiks konference „Jaunā Ignalina – ieguvumi un draudi”
22.01.2007 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Piektdien, 26. janvārī, no plkst. 9.00 līdz 17.00 Rīgas domes plenārsēžu zālē notiks valsts SIA „Vides projekti” sadarbībā ar Rīgas domes Vides komiteju un Latvijas vides aizsardzības fondu rīkotā konference „Jaunā Ignalina – ieguvumi un draudi”.

Konferences mērķis ir apspriest jaunas kodolspēkstacijas celtniecības iespēju Baltijas reģionā – diskutēt par ieguvumiem un draudiem, ekonomiskajiem aspektiem, ietekmi uz vidi un cilvēku veselību, kā arī iespējamajām spēkstacijas būvniecības alternatīvām.

Šobrīd ir ļoti būtiski raisīt Latvijas sabiedrībā plašu diskusiju par šo jautājumu, jo jaunas kodolspēkstacijas celtniecība Baltijā ietekmētu ikvienu valsts iedzīvotāju.

Konferencē „Jaunā Ignalina – ieguvumi un draudi” piedalīsies vides ministrs Raimonds Vējonis, Rīgas domes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks un Vides komitejas priekšsēdētājs Dainis Īvāns, LR Vides pārraudzības valsts biroja direktors Jānis Avotiņš, parlamentārais sekretārs Mārtiņš Jirgens, Latvijas Universitātes profesore Ilma Čepāne, medicīnas zinātņu doktore Tija Zvagule, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Juris Ekmanis, radiobiologs Arnolds Millers, žurnāliste Sandra Veinberga, Ekonomikas ministrijas Enerģētikas departamenta direktors Uģis Sarma un Enerģētikas departamenta direktora vietnieks Nils Freivalds, Latvenergo valdes loceklis Aigars Meļko un Latvijas Zaļās kustības valdes priekšsēdētāja Alda Ozola-Matule.

Ar priekšlasījumiem konferencē uzstāsies arī ārvalstu speciālisti – Minskas ekoloģijas padomes priekšsēdētājs Aleksandrs Sikalo (Baltkrievija), Greenpeace kodolenerģijas jautājumu konsultants Centrālās un Austrumeiropas valstīs Jans Haverkamps (Čehija), apvienības Atgaja vadītājs Saulius Piksrys (Lietuva), Eiropas Komisijas Enerģētikas un transporta ģenerāldirektora vietnieks kodolenerģijas jautājumos Dominique Ristori.

Konferences otrajā daļā notiks paneļdiskusija, kuru vadīs žurnālists Kārlis Streips.

Aicinātie Latvijas un ārvalstu vides, ekonomikas, medicīnas un politikas eksperti apspriedīs tematikas aktualitāti Latvijā, enerģētisko situāciju Eiropā un Latvijā iespējamās kodolspēkstacijas būvniecības kontekstā, valsts enerģētisko neatkarību no kaimiņvalstīm, kā arī spēkstacijas celtniecības izmaksu un plānoto ieguvumu salīdzinājumu no tautsaimniecības attīstības viedokļa.

Konferencē „Jaunā Ignalina – ieguvumi un draudi” dalībnieki arīdzan diskutēs par esošo atomelektrostaciju ietekmi uz ekonomiku, tautsaimniecības izmaksām un enerģētisko situāciju kopumā, kā arī apspriedīs varbūtējās vides situācijas izmaiņas, iespējamās kodolspēkstacijas būvniecības alternatīvas un enerģētikas politikas perspektīvas.

Jautājums par jaunas kodolspēkstacijas būvniecību Baltijas reģionā kļuva aktuāls, kad Lietuva, iestājoties Eiropas Savienībā, parakstīja vienošanos par šobrīd Ignalinā darbojošās kodolspēkstacijas slēgšanu. Šis lēmums izraisa nozīmīgas pārmaiņas ne tikai Lietuvas, bet visas Baltijas elektroapgādes sistēmā, tāpēc Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdības ir uzsākušas izpēti, lai steidzami un efektīvi rastu šai situācijai risinājumu. Viena no apspriestajām iespējām ir jaunas kodolspēkstacijas celtniecība Lietuvā, aizvietojot esošās novecojušās Ignalinas iekārtas ar modernām un drošām kodolenerģijas ražošanas tehnoloģijām.

2006. gadā saistībā ar jaunas kodolspēkstacijas celšanu tika panāktas trīs nozīmīgas vienošanās – vispirms visu Baltijas valstu valdību pārstāvji vienojās veikt tehniski ekonomisko izpēti par jaunas kodolspēkstacijas celtniecību reģionā. Vēlāk Lietuvas, Latvijas un Igaunijas premjerministri sniedza oficiālu paziņojumu, ka atbalsta jaunas kodolspēkstacijas celtniecību reģionā un aicina valstu enerģētikas uzņēmumus piedalīties šajā projektā. Visbeidzot Lietuvos Energija, Latvenergo un Eesti Energia vadība parakstīja vienošanās memorandu par tehniski ekonomiskās izpētes izstrādi jaunas kodolspēkstacijas celtniecībai Baltijas reģionā.

 

Informāciju sagatavoja:
Margarita Apine
valsts SIA „Vides projekti” Sabiedrības informēšanas daļas vadītāja
tālr. 7225377
e-pasts: margarita.apine@videsprojekti.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
29.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta