Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Biežāk uzdotie jautājumi
 
 
 
Biežāk uzdotie jautājumi e-pakalpojumiem

1. Kas ir e-pakalpojums?

Lai nodrošinātu pakalpojumu plašāku pieejamību, paralēli pakalpojumu sniegšanai klātienē iestādes arvien vairāk attīsta citus pakalpojumu saņemšanas kanālus, tai skaitā piedāvā pakalpojumus saņemt elektroniskajā vidē. E-pakalpojums jeb elektroniskais pakalpojums ir pakalpojums, kuru var pieprasīt vai saņemt attālinātā veidā, izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas.

Lietojot e-pakalpojumus, ir vairāki ieguvumi:

  • pakalpojumi ir pieejami neatkarīgi no iestādes darba laika un atrašanās vietas;
  • ātrāka un kvalitatīvāka informācijas apmaiņa starp iestāde-iestāde un iestāde-iedzīvotājs, efektīvāka pakalpojuma sniegšana un saņemšana;
  • pakalpojumu sniegšanas veida pielāgošana klientu interesēm un vēlmēm, personalizēta pakalpojumu sniegšana, interaktīva dialoga piedāvāšana;
  • administratīvo izmaksu samazināšana pateicoties iekšējo procesu sakārtošanai un automatizēšanai, administratīvā aparāta un sloga samazināšana;
  • veiksmīgāka komunikācija ar sabiedrību, lielāka informētība par iestādes lēmuma pieņemšanas procesu.

Vairāk informāciju par e-pakalpojumiem vari lasīt šeit.

2. Kur ir pieejami e-pakalpojumi?

Kā vienotais kontaktpunkts valsts un pašvaldību pakalpojumu pieejamībā Latvijā ir izveidots portāls www.latvija.lv, kur ir pieejami vairāk kā divi tūkstoši dažādu publisko, t.i., valsts un pašvaldību, pakalpojumu aprakstu, piemēram, kā saņemt pakalpojumu, kādi dokumenti man ir nepieciešami, vai pakalpojums ir maksas utt., kā arī pieejami vairāk kā 60 dažādi elektroniskie pakalpojumi, piemēram, elektroniski vari deklarēt dzīvesvietu, reģistrēt uzņēmumu, uzzināt kāda informācija par Tevi ir pieejama dažādos valsts reģistros u.tml.

Atsevišķām, par pakalpojumiem atbildīgajām iestādēm, to elektroniskie pakalpojumi dēļ to specifikas ir pieejami pašu iestāžu mājas lapās, piemēram, Valsts ieņēmuma dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēma.

3. Vai ir pieejamas pamācības kā lietot e-pakalpojumus?

Vietnē www.e-iespejas.lv ir publicētas pamācības, kas vienkāršā veidā paskaidro kā pielietojot valsts radītos elektroniskos risinājumus iedzīvotāji var pieprasīt un saņemt valsts iestāžu un pašvaldību sniegtos pakalpojumus, sazināties ar iestādēm un iegūt informāciju elektroniski – neizejot no mājas.

Tāpat arī ar informatīvajiem materiāliem e-pakalpojumu praktiskai izmantošanai var iepazīties ministrijas mājas lapā sadaļā Publikācijas.

Katru gadu Latvijā notiek arī E-prasmju nedēļa, kas ir Eiropas Komisijas iniciatīva un ikgadēja informatīvā kampaņa Eiropā, lai motivētu iedzīvotājus apgūt, attīstīt un pielietot e-prasmes. Tās mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt, kur un kā pielietot jau esošās e-prasmes, uzlabot tās, kā arī uzzināt par valsts sniegto e-pakalpojumu saņemšanas iespējām un to ērtāku izmantošanu. Vairāk par e-prasmju nedēļu vari lasīt www.e-prasmes.lv, kā arī ministrijas mājas lapas sadaļā E-prasmes.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta