Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Darbības jomasKlimata pārmaiņu finanšu instruments
 
 
 
Rēzeknes novada Tiskādu speciālā internātskola, Ropažu un Sējas novada pašvaldības īstenos KPFI projektu
01.12.2010 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Š.g. 26. un 29. novembrī Vides ministrija parakstījusi līgumus ar Tiskādu speciālo internātskolu, Siguldas, Ropažu un Sējas novada pašvaldībām par Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk- KPFI) līdzfinansēto projektu īstenošanu.

Projektu „Tehnoloģiju pāreja no fosilajiem uz atjaunojamiem energoresursiem Tiskādu sanatorijas internātskolas ēkās”, „Pāreja no fosilajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem Allažu pamatskolā un Allažu sporta centrā”, „Tehnoloģiju pāreja no fosilajiem uz atjaunojamiem energoresursiem Ropažu novadā” un „Pabažu pamatskolas siltumapgāde ar atjaunojamajiem energoresursiem” īstenošanas mērķis ir oglekļa dioksīda emisiju samazināšana, nodrošinot pāreju no tehnoloģijām, kurās izmanto fosilos energoresursus, uz tehnoloģijām, kurās izmanto atjaunojamos energoresursus.

Projekta „Tehnoloģiju pāreja no fosilajiem uz atjaunojamiem energoresursiem Tiskādu sanatorijas internātskolas ēkās” attiecināmās izmaksas ir 284 595,00 LVL, no tām 199 217,00 LVL ir KPFI līdzfinansējums un 85 378,00 LVL ir finansējuma saņēmēja - Tiskādu speciālās internātskolas finansējums.

Projekts „Pāreja no fosilajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem Allažu pamatskolā un Allažu sporta centrā” attiecināmās izmaksas ir 64 418,00 LVL, no tām 48 314, 00 LVL ir KPFI līdzfinansējums un 16 104,00 LVL ir finansējuma saņēmēja - Siguldas novada pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta „Tehnoloģiju pāreja no fosilajiem uz atjaunojamiem energoresursiem Ropažu novadā” attiecināmās izmaksas ir 451 300,00 LVL, no tām 333 962,00 LVL ir KPFI līdzfinansējums un 117 338,00 LVL finansējuma saņēmēja- Ropažu novada pašvaldības finansējums.

Projekta „Pabažu pamatskolas siltumapgāde ar atjaunojamajiem energoresursiem” attiecināmās izmaksas ir 59 960,00 LVL, no tām 44 970,00 LVL ir KPFI līdzfinansējums un 14 990,00 LVL finansējuma saņēmēja- Sējas novada pašvaldības finansējums.

Projekti tiks īstenoti KPFI atklātā konkursa „Tehnoloģiju pāreja no fosilajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem” ietvaros līdz 2011.gada 1.decembrim.

Kopumā konkursa „Tehnoloģiju pāreja no fosilajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem" ietvaros Latvijas Republikas pilsētu un novadu pašvaldību un izglītības iestāžu mērķgrupā paredzēts īstenot 12 projektus.

Jau ziņots, ka līgumi ar Madonas, Rēzeknes un Jelgavas novada pašvaldībām, par konkursa „Tehnoloģiju pāreja no fosilajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem" ietvaros īstenojamajiem projektiem, tika noslēgtas š.g. 22. un 23.novembrī. Līgumi par atlikušo 5 projektu īstenošanu tiks noslēgti tuvākajā laikā.

Par konkursa „Tehnoloģiju pāreja no fosilajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem" organizēšanu atbildīgā iestāde ir Vides ministrija. Projektu īstenošanas uzraudzību veic valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vides investīciju fonds”.

Informācija redaktoriem:
Konkursa „Tehnoloģiju pāreja no fosilajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem" mērķis ir oglekļa dioksīda emisiju samazināšana, nodrošinot pāreju no tehnoloģijām, kurās izmanto fosilos energoresursus, uz tehnoloģijām, kurās izmanto atjaunojamos energoresursus.
Projekta iesniedzējs ir Latvijas Republikas pilsētas vai novada pašvaldība, izglītības iestāde, Latvijas Republikā reģistrēts sīkais (mikro), mazais vai vidējais komersants vai zinātnisko institūciju reģistrā reģistrēta zinātniskā institūcija.
Konkursa ietvaros pieejamais finanšu instrumenta finansējums ir 8 082 346 lati:
• Latvijas Republikas pilsētu vai novadu pašvaldībām un izglītības iestādēm – 2 108 412 latu;
• Latvijas Republikā reģistrētiem sīkiem (mikro), maziem un vidējiem komersantiem, kā arī zinātnisko institūciju reģistrā reģistrētām zinātniskajām institūcijām – 5 973 934 lati.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
28.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta