Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Darbības jomasKlimata pārmaiņu finanšu instruments
 
 
 
Mājsaimniecību īpašnieki apmierināti ar KPFI projektu rezultātiem
17.07.2012

KPFI projektu konkursa "Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā" 1.kārtas projektu ieviešanas rezultātu novērtēšanai SIA "Vides investīciju fonds" veica finansējuma saņēmēju aptauju, lai noskaidrotu to apmierinātību ar projekta rezultātiem. Aptaujas mērķis bija arī izzināt gūto siltumenerģijas patēriņa ietaupījumu pēc pirmās apkures sezonas, noskaidrot projekta īstenotāju apmierinātību ar uzstādītās tehnikas, tās piegādātāja un montētāja sniegto servisa kvalitāti.

Laika posmā no 6. līdz 18.jūnijam tika aptaujāti 144 respondenti no kopumā 400 KPFI projektu realizētājiem, kas paguvuši uzstādīt atjaunojamo energoresursu iekārtas laika posmā no 2011.gada septembra līdz marta mēnesim.

Aptaujāto vidū visvairāk dota priekšroka plaknes absorbcijas saules kolektoru un zemes siltumsūkņa iekārtu uzstādīšanai, ir gadījumi, kuros projekta ietvaros uzstādītas divas iekārtas, kas arī visbiezāk ir abas iepriekšminētās iekārtas kopā vai saules kolektors kombinācijā ar granulu apkures katlu. Ar uzstādītās iekārtas kvalitāti apmierināti kopumā 82% aptaujāto, 15% ir drīzāk apmierināti un tikai 2% no aptaujātajiem atzīst, ka ar iekārtas kvalitāti ir drīzāk neapmierināti.

Savukārt izvērtējot projektu īstenotāju atsauksmes par iekārtas piegādātāju/pārdevēju un montētāju/uzstādītāju, jāatzīmē, ka vislabākās atsauksmes ir par saules kolektoru un siltumsūkņu pārdevējiem un uzstādītājiem. Kopumā iekārtu piegādātāju un uzstādītāju nodrošinātā servisa kvalitāte vērtējama kā pozitīva, atsevišķos gadījumos minēta neapmierinātība ar granulu un malkas apkures katlu pārdevējiem un uzstādītājiem. Kā argumenti šai neapmierinātībai tiek minēti novēlotie piegādes termiņi un neprecīza iekārtas noregulēšana, kā arī nepietiekami sniegta informācija par iekārtas darbības īpatnībām, projekta īstenotāji vēlētos detalizētāku apmācību darbībai ar jauno ierīci. Apmēram 20% aptaujāto atzina, ka jau sastapušies ar kādu no iekārtas darbības problēmām un griezušies pēc palīdzības pie piegādātāja un uzstādītāja.

Savu izvēli piedalīties KPFI projekta īstenošanā aptaujātie pamato ar iespēju uzlabot savu komforta līmeni, padarīt apkures procesu ērtāku un tīrāku. Kā nākamais motivējošais faktors seko ekonomiskais ieguvums, ko iegūs pēc projekta realizācijas un to papildina vēlme uzlabot apkārtējās vides stāvokli un sabiedrības veselību. Nereti kā galvenais motivācijas pamatojums tiek minēts zaļais dzīvesveids un zaļās enerģijas princips.

Ekonomiskais ieguvums ir jūtams jau pēc pirmās apkures sezonas - apgalvo lielākā daļa respondentu (75%), 22% aptaujāto uzskata, ka šobrīd vēl nejūt pilnīgu ekonomisko ieguvumu, bet nākotnē tas būs manāms. Apgalvojumam, ka visticamāk neko neietaupīs piekrīt vien 3% aptaujāto.

Lielākā daļa respondentu (38%) atzīst, ka nav rēķinājuši reālo enerģijas ietaupījumu pēc pirmās apkures sezonas. Tomēr, tie, kas ir rēķinājuši izmaksu attiecību par siltumenerģijas patēriņu un salīdzinājuši to pret pagājušā gada izmaksām, 14% aptaujāto atzīst, ka ietaupījums ir lielāks nekā 20% un tikpat arī atzīst, ka ietaupa ap 20%. Šobrīd jau ietaupījuši ap 50% no siltumenerģijas izmaksām 8% aptaujāto un 6% aprēķinājuši, ka ekonomiskais ieguvums ir lielāks par 50%.

97% aptaujāto finansējuma saņēmēji ar KPFI projekta realizāciju un tā rezultātiem ir apmierināti, tikai 3% atzīst, ka iespējams, būtu izvēlējušies citu iekārtu vai iekārtas piegādātāju.

Detalizētākus aptaujas rezultātus iespējams apskatīt šeit.


Vairāk informācijas:
Selina.abelniece@lvif.gov.lv
+371 67845111

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
10.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta