Vides aizsardzībā

Eiropas Savienības ietvaros

  • Klimata jomā:
    Darbs ar vairākiem tiesību aktu priekšlikumiem, kuru mērķis ir uzlabot ES regulējumu klimata politikas jomā, tai skaitā, vienošanās panākšana par lēmuma projektu, ar kuru iecerēts izveidot ES emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas tirgus stabilitātes rezerves, lai panāktu, ka emisiju kvotu tirgus funkcionē.

  • Resursu efektīvas izmantošanas un atkritumu apsaimniekošanas jomā
    Darbs pie pie iniciatīvām, lai uzlabotu atkritumu apsaimniekošanu un palielinātu resursu efektīvu izmantošanu.

  • Gaisa aizsardzības jomā
    Darbs pie ES regulējuma pilnveidošanas, lai uzlabotu gaisa kvalitāti ES, nosakot ierobežojumus gaisu piesārņojošo vielu emisijām, kā arī paredzot ierobežot noteiktu vielu emisijas no vidējas jaudas sadedzināšanas iekārtām.

  • Dabas aizsardzības jomā
    Diskusijas organizēšana ar nevalstiskajām organizācijām un ekspertiem par ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģijas ieviešanas sekmēm un trūkumiem, tādējādi sniedzot ieguldījumu Eiropas Komisijai ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģijas vidus termiņa izvērtējuma sagatavošanā.

Starptautiskā līmenī

  • Klimata jomā
    ES un tās dalībvalstu nostājas sagatavošana, koordinēšana un pārstāvēšana starptautiskajās sarunās par jaunu vienošanos klimata politikas jomā periodam pēc 2020. gada, t.s. jaunais Kioto protokols, ko plānots apstiprināt 2015. gada decembrī Parīzē.

  • Starptautiskie jautājumi ķīmisko vielu pārvaldības jomā
    ES dalībvalstu viedokļu sagatavošana un koordinēšana triju ANO konvenciju (Stokholmas, Bāzeles un Roterdamas) dalībpušu sanāksmei saistībā ar ķīmisko vielu pārvaldības jautājumiem.