Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2009.-2014. gadāNFI projekts „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana”Jaunumi
 
 
 
Latvijas pašvaldību pārstāvji ar VARAM atbalstu turpina gūt pieredzi no Norvēģijas kolēģiem
02.03.2015
2015.gada 19. un 20.februārī Latvijas pašvaldību pārstāvjiem bija iespēja iepazīties ar Norvēģijas kolēģu pieredzi pašvaldību attīstības plānošanas jautājumos - ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) atbalstu dodoties pieredzes apmaiņas braucienā uz Oslo (Norvēģijā)*.
Lai veicinātu sasaistes izveidošanu starp teritorijas attīstības un budžeta plānošanu vietējā līmenī, Latvijas pašvaldību pārstāvji 19.-20.februārī devās uz Oslo, kur tika iepazīstināti ar Norvēģijas pašvaldību un to finansēšanas sistēmu un pašvaldību attīstības plānošanas sistēmu. Tāpat bija iespēja vispārīgi iepazīties ar Norvēģijas pašvaldību informācijas un datu sistēmu KOSTRA un tās izmantošanu. 

Savukārt Norvēģijas vietējo un reģionālo pašvaldību asociācijas pārstāve dalījās pieredzē par “mācīties salīdzinot” („benchlearning”) metodi – kā, izmantojot datu sistēmas KOSTRA rādītājus, veidot dažādus pašvaldību funkciju/pakalpojumu pilnveidošanas tīklus, strādāt ar reģionālajām un vietējām pašvaldībām, koordinēt salīdzinošās veiktspējas un resursu izmantošanas efektivitātes analīzi. Šajā braucienā piedalījās Līvānu, Smiltenes, Saldus, Salacgrīvas, Alojas, Kokneses novada un Jūrmalas pilsētas pašvaldību pārstāvji. Dalībnieki tikās ar Norvēģijas Pašvaldību un modernizācijas ministrijas Pašvaldību departamenta pārstāvjiem, Norvēģijas vietējo un reģionālo pašvaldību asociācijas pārstāvi, Akershus reģionālā līmeņa pašvaldības un Skedsmo pašvaldības pārstāvjiem. Plānots, ka martā minēto pašvaldību pārstāvji uz Oslo dosies atkārtoti, lai detalizēti iepazītos ar KOSTRA sistēmu, un diskutētu par pieredzes pārņemšanas iespējām Latvijā. Tāpat nākamajā pieredzes apmaiņas pasākumā Latvijas pārstāvji viesosies arī Skedsmo pašvaldībā, lai gūtu praktiskus padomus un redzētu konkrētus piemērus, kā nodrošināt sasaistes starp attīstības un budžeta plānošanas procesu uzturēšanu vietējās pašvaldības līmenī. 
*Pieredzes apmaiņas brauciens tika īstenots Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta Nr.4.3.-24/NFI/INP-002 “Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” 3.aktivitātes ietvaros.
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
05.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta