Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2009.-2014. gadāNFI projekts „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana”Jaunumi
 
 
 
Izstrādāts ziņojums par Latvijas vietējo kopienu attīstību
19.08.2016
Līdz ar projekta 2.aktivitātes ietvaros īstenotajām divām apmācību programmām vietējām kopienām un pašvaldībām projekta partneris biedrība "Urban Institute" ir izstrādājusi ziņojumu par Latvijas vietējo kopienu attīstību. Tā mērķis ir parādīt virzienus vietējo kopienu attīstībai un veicināt Latvijas vietējo kopienu līdzdalību vietējās attīstības plānošanas procesā.
Ziņojums sniedz pārskatu par divu ar kopienu darbu saistītām mūžizglītības programmām - Latvijas vietējo kopienu attīstības apmācību programmu “Atgriežot dzīvību Latvijas pilsētām un reģioniem” un Latvijas pašvaldību apmācību programmu, kuras īstenotas projekta „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” (Nr.4.3.-24/NFI/INP-002) ietvaros.

Abu apmācības programmu izveide balstījusies uz savstarpēji integrētu pieeju kopienu apmācībām, to aktivitātes palielināšanai, vietu un teritoriju dzīvotspējas stiprināšanai. 

Ziņojuma autori, kopā ar abu šo apmācības programmu iniciatoru un organizatoru „Urban institute” biedrību, mēģina ne vien iepazīstināt ar programmu attīstību un norisi, bet arī dalīties ar divdesmit četros īstenotajos pasākumos – semināros un konferencē – iegūtajām atziņām par vietējo kopienu veidošanas virzieniem un perspektīvām, pašvaldību sadarbības modeļiem un izaicinājumiem kopienu darbam Latvijā. 

Ziņojums sniedz ieskatu līdzīgu programmu idejas attīstības vēsturē, to metodoloģijā, kā arī metodoloģiskus ieteikumus turpmāko programmu veidošanai nākotnē, kopienu darba teorētisko pamatojumu un vēsturisko attīstību Latvijā. 

Ziņojumā, kritiski novērtējot programmas aktivitātes, tiek analizēta semināru norise. Ņemot vērā un balstoties uz programmas īstenošanas laikā iegūto teorētisko un praktisko pieredzi, tiek izstrādātas pamata vadlīnijas, kuras var tikt izmantotas iespējamai Nacionālās kopienu attīstības stratēģijas izstrādei.


Ziņojuma pielikumi:
Nr.1 Kopienu attīstības stratēģijas:

Nr.3 Apmācību materiāli - par kopienu apmācību programmu pieejami šeit, par pašvaldību apmācību programmu - šeit.

Nr.4 Ekspertu ziņojumi:
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
26.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta