Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2009.-2014. gadāNFI programma „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm”
 
 
 
Atklāšanas konference „Kapacitātes stiprināšana teritoriālās attīstības un labas pārvaldības jomā: izaicinājumi un iespējas līdzsvarotai ekonomiskajai attīstībai”
02.05.2013

2013.gada 25.aprīlī notika Norvēģijas finanšu instrumenta programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” (turpmāk - programma) atklāšanas konference „Kapacitātes stiprināšana teritoriālās attīstības un labas pārvaldības jomā: izaicinājumi un iespējas līdzsvarotai ekonomiskajai attīstībai”.

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja vairāk uzzināt par Programmas izvirzītajiem mērķiem, sasniedzamajiem rezultātiem un sadarbības iespējām starp Latviju un Norvēģiju.

Pasākumu atklāja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts sekretāra vietniece Dace Grūberte, izsakot pateicību Norvēģijas Karalistes pārstāvjiem par iepriekš sniegto ieguldījumu šīs programmas sagatavošanā un apstiprināšanā. Norvēģijas Karalistes vēstniecības pirmā sekretāre Turida Kristina Lillenga (Turid Kristin Lilleng) savā uzrunā vērsa uzmanību, ka Norvēģijas un Latvijas pašvaldības saskaras ar tāda paša veida problēmām – nav pietiekami finanšu un cilvēku resursi, lai risinātu šīs problēmas, pašvaldības var gūt labumu savstarpēji sadarbojoties, meklējot risinājumus, kā arī daloties zināšanās starp pašvaldībām nacionālā un starptautiskā līmenī. Norvēģija var dalīties ar idejām, kas veicinātu dialogu starp valsts institūcijām dažādos līmeņos.

Apskatot Programmas ietvaros izvirzītos izaicinājumus un to risinājumus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts sekretāra vietniece Ilona Raugze norādīja uz Latvijas pašvaldību un plānošanas reģionu attīstības plānošanas kapacitātes stiprināšanas nepieciešamību, uzņēmējdarbības aktivitātāšu palielināšanu reģionos un citiem izaicinājumiem reģionālās attīstības un labas pārvaldības jomā valsts, reģionālā un vietējā līmenī.

Tāpat uzrunu teica Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociācijas Starptautisko projektu departamenta vecākais padomnieks Bjorns Rongevērs (Bjoern Rongevaer), īsi sniedzot ieskatu par Norvēģijas pieredzi un iespējām pašvaldību teritoriju attīstības plānošanā. 

Pasākuma turpinājumā dalībniekiem bija iespēja uzklausīt paneļveida diskusijas. Pirmo diskusiju „Laba pārvaldība. Kā paaugstināt pašvaldību pakalpojumu efektivitāti?” vadīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs, analizējot esošo situāciju pašvaldībās un diskutējot ar paneļdiskusijas dalībniekiem par efektīviem pašvaldību pakalpojumiem Norvēģijā un to pārņemšanu Latvijas pašvaldībās.

Savukārt, ar 2.paneļdiskusijas „Uzņēmējdarbības veicināšana vietējās ekonomikas attīstībai. Instrumenti un metodes” aktualitātēm uzstājās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits, iesaistot diskusijā Norvēģijas pārstāvjus, apsprieda jautājumus par pašvaldību pieredzi uzņēmējdarbības atbalstam, kā arī uzklausīja Latvijas uzņēmumu pieredzi sadarbībā ar reģioniem un pašvaldību institūcijām.

 

Pasākuma noslēgumā ar 3.paneļdiskusijas „Integrēta plānošana telpiskajai attīstībai. Savstarpēja mijiedarbība un vienoti lēmumi” tēmu iepazīstināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Telpiskās plānošanas departamenta direktore Ingūna Urtāne. Paneļdiskusijas vadītāja norādīja Latvijas sabiedrības iespējas līdzdarboties plānošanas procesa lēmumu pieņemšanā un konfliktsituācijām dabas aizsardzībā. Tāpat Norvēģijas pārstāvji sniedza viedokli par plānošanas procesa organizāciju Norvēģijā, ar kādām problēmām saskaras iesaistot plānošanas procesā sabiedrību, kā arī par dabas aizsardzības sistēmu un tās problēmām.

Programmas mērķis ir stiprināt institucionālo un cilvēkresursu kapacitāti valsts, reģionālā un vietējā līmeņa iestādēs, kas atbildīgas par reģionālo attīstību, sadarbojoties un daloties pieredzē ar līdzīgām iestādēm Norvēģijā.  Kopējais programmai pieejamais finansējums ir EUR 5 645 781, tai skaitā Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums EUR 4 992 000 un Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums EUR 653 781. Programmas apsaimniekotājs ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Donoru programmas partneris ir Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociācija. Programma tiks īstenota no 2012.gada līdz 2017.gadam.

Atklāšanas konferences materiāli:

Darba kārtība

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieces I.Raugzes prezentācija ir pieejama šeit

1. sesijas Paneļdiskusiju aprakts

2. sesijas Paneļdiskusiju aprakts

3. sesijas Paneļdiskusiju aprakts

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
22.11.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta