Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Fondi un investīcijasEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģu finanšu instrumentsEiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas Finanšu instruments 2009.-2014. gadāReģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrādeJaunumi
 
 
 
Latvijas speciālisti iepazīsies ar Norvēģijas pieredzi reģionālās attīstības veicināšanā
20.10.2015

2015. gada 21. un 22.oktobrī Latvijas delegācija darba vizītes laikā iepazīsies ar Norvēģijas pieredzi reģionālās attīstības veicināšanā, īpaši uzņēmējdarbības attīstīšanā un pakalpojumu nodrošināšanā.

Vizītes mērķis ir iepazīties ar Norvēģijā īstenotajiem atbalsta pasākumiem uzņēmējdarbības veicināšanai un pieeju pakalpojumu nodrošināšanai attālos un mazattīstītos reģionos.

Uz Norvēģiju dosies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Labklājības ministrijas, Pārresoru koordinācijas centra, Vidzemes plānošanas reģiona, Cēsu novada pašvaldības, Latvijas Pašvaldību savienības, biedrības „Latvijas Lielo pilsētu asociācija” un biedrības “Latvijas Lauku forums” pārstāvji, kā arī nevalstiskā sektora speciālisti, kas iesaistīti teritoriju attīstības veicināšanā. Plānota tikšanās ar Aust – Agder apgabala mēra vietnieku, Risør pašvaldības mēru, pašvaldības uzņēmējdarbības speciālistu, pašvaldības izpilddirektoru pakalpojumu nodrošināšanas jautājumos un vietējo uzņēmējdarbības attīstību atbalstošo organizāciju pārstāvjiem.

Paredzēts apmeklēt arī pilsētas uzņēmējdarbības teritorijas un iepazīsies ar pašvaldības pakalpojumu nodrošināšanu praksē, apmeklējot veco ļaužu aprūpes namu. Darba vizītes noslēgumā tiks apkopota informācija par Norvēģijas pieredzi un sagatavoti sākotnējie secinājumi par iespējām piemērot Norvēģijā īstenoto praksi Latvijas situācijai. 2016.gada sākumā plānotas Norvēģijas ekspertu vizītes Latvijā. To mērķis būs diskutēt ar nozaru ekspertiem par Norvēģijas pieredzes piemērotību Latvijai.

*Pieredzes apmaiņas brauciens notiek Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros. Projekta īstenotājs ir VARAM sadarbībā ar Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioniem. Savukārt projekta partneri Norvēģijā - Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība. Kopējās projekta izmaksas ir 1 172 029.00 eiro. Projektā „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” viena no aktivitātēm ir atbalsta pasākumu izstrāde attāliem un mazattīstītiem reģioniem kvalificēta darbaspēka un uzņēmēju piesaistei. Aktivitātes ieviešanas ietvaros Norvēģijas puse veic izvērtējumu par Norvēģijā pielietoto atbalsta pasākumu attāliem un mazattīstītiem reģioniem efektivitāti un iespējām un lietderību tos īstenot Latvijā.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta