Drukāt
06.09.2011
R. Vējonis aicina iedzīvotājus pieteikties atbalstam zaļās enerģijas izmantošanai mājokļos

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis aicina iedzīvotājus pieteikties atbalsta saņemšanai atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājokļos un cer uz tik pat plašu atsaucību, kā konkursa pirmajā kārtā pavasarī.

„Atjaunojamās enerģijas izmantošana ļauj ne vien dzīvot „zaļāk”, bet arī būtiski ietaupīt, tādēļ aicinu ikvienu izmantot iespēju pieteikties finansiālā atbalsta saņemšanai,” pauž R. Vējonis.

Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (turpmāk – KPFI) atbalstu iespējams saņemt, piesakot projektus konkursa „Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā” otrajā kārtā. Kopējais otrās kārtas pieejamais finansējums ir 6 975 559,16 lati. No šiem līdzekļiem vienam projektam maksimāli pieejamā summa būs līdz 50% no kopējām projekta izmaksām, bet ne vairāk kā 7000 lati.

Konkursa mērķis ir atbalstīt mazu jaudu iekārtu iegādi un uzstādīšanu dzīvojamajās mājās, kas ļauj izmantot siltumenerģiju un elektroenerģiju no atjaunojamajiem resursiem, piemēram, saules baterijas, vēja ģeneratorus, biomasas apkures katlus, siltumsūkņus un citus. Pieteikties atbalstam var dzīvojamās mājas īpašnieks vai daudzdzīvokļu nama dzīvokļu īpašnieku veidota biedrība.

Pirmajā konkursa kārtā bija vērojama ļoti liela iedzīvotāju atsaucība. Finansējumu saņēma vairāk nekā 1200 projekti, no kuriem apmēram 38% paredz mājsaimniecībās iegādāties vai uzstādīt siltumsūkņus, bet 34% - saules kolektoru sistēmas.

Plašāka informācija par šo konkursu, pieteikšanos un saziņas iespējām pieejama šeit, pieteikšanās konkursā – no 6. septembra līdz 1. novembrim.


Informāciju sagatavoja:
Maija Pētermane
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālrunis: + 371 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv
Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 25.01.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/darbibas_veidi/KPFI/