Drukāt
06.01.2006
"Ekopuķītes tests" tekstilrūpniecības uzņēmumiem - tagad arī Internetā!
Jaunais "Ekopuķītes tests" ir pieejams tekstilrūpniecības uzņēmumiem. Ar šī testa palīdzību uzņēmums var pārbaudīt, vai tā produkcija atbilst "Eiropas ekomarķējuma kritērijam" preču grupā "tekstilizstrādājumi" un noteikt, kādas darbības būtu jāveic, lai sasniegtu atbilstību. "Ekopuķītes testu" var iziet šeit (angļu valodā).
"Eiropas ekomarķējums tekstilizstrādājumiem" ir marķējums, kuru tekstilrūpniecības ražošanas vai tirdzniecības uzņēmumi var izmantot savas produkcijas reklamēšanai, ja to produkcija atbilst augstajiem Eiropas ekoloģiskiem kritērijiem. Neatkarīgu pārbaudi veic oficiāla kompetentā iestāde (kopš 2005. gada 1. janvāra Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra ir kompetentā Eiropas Savienības ekomarķējuma institūcija Latvijā), izvērtējot produkcijas atbilstību kritērijiem, un pozitīva lēmuma gadījumā uzņēmums iegūst tiesības izmantot "Ekopuķītes" logo uz saviem ražojumiem. "Ekopuķītes" logo var tikt izmantots kā lielisks mārketinga instruments konkurētspējas veicināšanai.

Oficiālais Eiropas Komisijas lēmums, kas nosaka ekomarķējuma kritērijus preču grupā "tekstilizstrādājumi" ir visaptverošs un detalizēts dokuments. Lai atvieglotu uzņēmējiem iespējas saņemt "Ekopuķīti", Dāņu kompetentā ES ekomarķējuma institūcija (SMK) ir izstrādājusi "Ekopuķītes testu" tekstilrūpniecības uzņēmumiem. Izvēloties atbilstošu tekstilizstrādājumu veidu, jaunais "Ekopuķītes tests" norādīs Jums tikai tos kritērijus, kuri ir saistoši konkrētai produkcijai. (Ražojumu grupā "tekstilizstrādājumi" ietilpst: apģērba piederumi un aksesuāri no tekstilmateriāliem: apģērba piederumi un aksesuāri (piemēram, kabatlakatiņi, šalles, somas, iepirkumu somas, mugursomas, jostas, u.c.), kuri satur vismaz 90 masas % tekstilšķiedru; iekštelpu tekstilizstrādājumi: tekstilizstrādājumi lietošanai telpās, kuru sastāvā ir ne mazāk par 90 masas % tekstilšķiedru. Izņēmums ir sienas paklāji un grīdsegas; šķiedras, dzijas un audumi: paredzēti apģērba piederumiem un aksesuāriem no tekstilmateriāliem, vai iekštelpu tekstilizstrādājumiem.)

Ar šī testa palīdzību uzņēmums tiešsaistē var pārbaudīt, vai tā produkcija atbilst "Eiropas ekomarķējuma kritērijiem" preču grupā "tekstilizstrādājumi" un noteikt, kādas darbības būtu jāveic, lai uzņēmums varētu pretendēt uz "Eiropas Ekomarķējumu tekstilizstrādājumiem". Savukārt, kompānijas, kuras šobrīd vēl nav ieinteresētas pretendēt uz ES ekomarķējumu, var izmantot šo testu, lai apzinātu tos aspektus, kur var samazināt negatīvo ietekmi uz vidi tekstila produkcijas ražošanas procesā.

Plašāka informācija par Eiropas ekomarķējumu pieejama LVĢMA mājas lapā http://www.lva.gov.lv/eko/. Sazinieties ar Latvijas kompetentās iestādes darbiniekiem (tālr.: 7032016, E-pasts: rasa.atauga@lvgma.gov.lv, nadezda.rubina@lvgma.gov.lv).

Papildus informācijai par "Ekopuķītes testu" Internētā sazinieties ar SMK, Nīderlandes kompetento iestādi: +31-70-3586300, info@europeesecolabel.nl 

 

Rasa Atauga
Ekologs - ES ekomarķējuma sistēmas vadītāja Latvijā
LVĢMA, Informācijas aprites nodaļa
7032016

Ilze Brakmane

Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 7026418 / 9414078
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 12.07.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/