Drukāt
12.01.2006
Jaunie vides reportieri dodas uz Zviedriju
Kā jau iepriekš tika ziņots, pagājušā gada nogalē noslēdzās Jauno Vides reportieru (JVR) nacionāla mēroga vizuālo un pētniecisko projektu konkurss «Atver acis». Konkursam tika iesūtīti 43 darbi, un tajā piedalījās 110 jaunieši no 28 Latvijas mācību iestādēm, kas konkursa darbus iesniedza gan individuāli, gan komandās.

Šodien, 12. janvārī, konkursa ”Atver acis” labāko darbu autori - 1. vietas ieguvēji -jaunieši no Pāvilostas vidusskolas – Aleksandrs Jeršovs, Arturs Bikovs un Armands Teteris, 2.vietas ieguvēja Maija Jakušonoka no Bulduru Dārzkopības vidusskolas un 3. vietas ieguvēja Sabīne Liberte no Rīgas 49. vidusskolas dosies mācību ekskursijā uz Stokholmu. Jaunieši tiksies ar Zviedrijas vides organizācijas "Keep Sweden Tidy" pārstāvjiem, kas dalīsies savā pieredzē par darbu vides jomā. ”Keep Sweden Tidy” ir vides organizācija, kas realizē Globālā Vides izglītības fonda programmas Zviedrijā, tostarp arī JVR programmu.

Programmas koordinātori un jaunie vides reportieri pateicas Ziemeļu Ministru padomes birojam Latvijā, Dabas aizsardzības pārvaldei un Latvijas Vides izglītības fondam par iespēju doties šajā mācību ekskursijā.

 Jaunie vides reportieri (JVR) ir viena no piecām Globālā Vides izglītības fonda programmām, ko Latvijā realizē Vides aizsardzības klubs. JVR ir starptautiska programma, kas pašreiz darbojas 15 valstīs un apvieno vairāk kā 12 000 jauniešus, kas aktīvi interesējas par vides jautājumiem, cenšas tos izzināt un ar mediju starpniecību informēt arī citus. JVR tīkls ir savdabīga preses aģentūra, kurā darbojas jaunieši vecumā no 15 – 19 gadiem.

Tuvāka informācija par programmu www.youngrepoters.org

Latvijā JVR darbojas pateicoties Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstam.

 

Informāciju sagatavoja:
Evija Galveite un Sintija Graudiņa- Bombiza/ JVR nacionālās koordinatores
e-pasts: Evija.Galveite@vak.lv; Sintija.Graudina@vak.lv
Tālr. 7225112; 6340737; 6827053
Mājaslapa: www.vak.lv/jvr


Ilze Brakmane

Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 7026418 / 9414078
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Dokuments izdrukāts no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas mājas lapas 28.03.2020
http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/